Poznáte mladíka, který se později proslavil po boku Freddieho Mercuryho? | Reflex.cz
nahoru

Poznáte mladíka, který se později proslavil po boku Freddieho Mercuryho?

-pos-14. března 2019 • 13:20
Poznáte mladíka, který se později proslavil po boku Freddieho Mercuryho?
foto: Flashbak

Slavná skupina The Queen byla známá především nezaměnitelným zpěvem svého frontmana Freddieho Mercuryho. Ostatní členové kapely byli jeho výkony trošku upozaděni, ale nic jim to neubralo na jejich nesporných hudebních kvalitách, což platí i o kytaristovi Brianu Mayovi, který je považován za jednoho z nejlepších hráčů na světě. Za svůj kulturní přínos se v roce 2005 stal nositelem Řádu britského impéria.

Brian Harold May se narodil 19. července 1947 v Hamptonu v hrabství Middlesex. Svoji první kapelu založil již během studií na střední škole. Jméno nesla podle Brianova oblíbeného románu 1984. Po ukončení středoškolských studií, kdy se projevil jeho talent na matematiku a fyziku, se těmto oborům věnoval i nadále a studoval je na Imperial College of London.

Mary Austinová: Byla mojí jedinou a opravdovou láskou, říkal o této ženě Freddie Mercury

Během vysokoškolského studia založil kapelu The Smile, v které se objevil i budoucí bubeník slavných The Queen Roger Taylor. Kapelu však brzy opustil zpěvák Tim Staffel, a aniž by se dočkala větších úspěchů, zanikla. Na místo zpěváka přišel Farrokh Bulsara, uprchlík z afrického Zanzibaru, později se proslavil jako Freddie Mercury.

Brian May kromě svého kytarového umění proslul i svojí nezaměnitelnou kudrnatou kšticí. Nebylo tomu tak samozřejmě vždy, jak se můžete přesvědčit v galerii:

Když Queen potkají haku. Poslechněte si, jak zní Bohemian Rhapsody v podání Maorů z…
Freddie Mercury a jeho životní láska: Podívejte se na málo známé fotografie z…

-pos-Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější