nahoru

Jak také může vypadat stromek aneb 30 skvělých nápadů na vánoční výzdobu. Podívejte se

pos25. prosince 2018 • 16:30
Jak také může vypadat stromek aneb 30 skvělých nápadů na vánoční výzdobu. Podívejte se
foto: Flickr

Jedna z prvních o ozdobeném vánočním stromku pochází z brémské kroniky z roku 1570. Do českých zemí se tento zvyk dostal až počátkem 19. století a k většímu rozšíření došlo až kolem jeho poloviny. V současné době už funkci vánočního stromku neplní jenom různé jehličnany. Jako vánoční výzdobu najdeme často i velmi podivné a kreativní nápady.

Při zdobení vánočního stromku se opravdu žádné meze nekladou. Ač to zní podivně, tak často vlastně chybí i samotný stromek. Ve vzduchu prostě „visí” pouze ozdoby a z jejich tvaru je jasné, že se jedná o malý smrk, borovici či jedličku.

Ve většině případů ovšem stromek je přítomen a nápadité je jeho zdobení, které mnoho vypovídá o jeho stvořiteli. Jeden ze vánočních výtvorů je například inspirován i nedávnou „skartací” díla známého streetartového umělce Banksyho. Za zmínku stojí i stromek vypěstovaný z různých kultur v Petriho misce.

Přání k Vánocům: Jako vždy nevíte, co napsat? Přemýšleli jsme za vás >>>

Na nejmenované policejní stanici si její zaměstnanci stromek ozdobili policejními pouty a místo třpytivých řetězů použili pásky pro zákaz vstupu. Jestli se to zamlouvalo i jejich nadřízeným, není známo.

Další velmi zdařilé nápady najdete ve fotogalerii a některé opravdu stojí za to. Posuďte sami:

pos


Klíčová slova: vánoce, fotogalerie, stromekDiskuse ke článku