Pes, co se dívá jako člověk i oškubané kuře mutant: Fotografie zvířat, které vás zneklidní | Reflex.cz
nahoru

Pes, co se dívá jako člověk i oškubané kuře mutant: Fotografie zvířat, které vás zneklidní

Johana Kudrnová13. prosince 2018 • 13:50
Pes, co se dívá jako člověk i oškubané kuře mutant: Fotografie zvířat, které vás zneklidní
foto: Instagram / Tim Flach

Mezinárodně uznávaný britský fotograf Tim Flach se v minulosti věnoval reklamní fotografii. Prestižní a extrémně výdělečnou práci se ale rozhodl pověsit na hřebík a začal fotografovat zvířata jinak než kdokoliv ostatní. Na snímcích spolupracuje s přírodovědci, sociology a psychology. Je přesvědčený, že společně se jim daří odkrývat nové světy a přinášet o zvířatech unikátní poznatky.

Na své poslední knize, ve které svou pozornost zaměřil na psy, spolupracoval Flach s profesorkou sociologie Michiganské univerzity Lindou Kalof. Ta se ve svém výzkumu zabývá reakcemi lidí na různé druhy fotografií zvířat. Čím více se na zvířata podle socioložky podobají lidem, tím více je člověk náchylný s nimi soucítit.

10 let okupace: Sovětský ústup z Afghánistánu na působivých snímcích

Flach proto doufá, že jeho mnohaletá práce napomůže ke změně vztahu člověka k přírodě a k probuzení většího humanizmu mezi lidmi. Pokud se vám proto zdá, že na zívajícím psu nebo do objektivu upřeně hledící pandě je něco člověčího, můžete si být jistí, že vzbudit ve vás tento pocit, byl Flachův záměr.

Mezi pozoruhodnými snímky se ale naleznou i relativně bizarní kousky jako například fotografie oškubaného zmutovaného kohouta. V rozhovoru pro server Bird in Flight Flach vysvětlil, proč se objektem jeho zájmu stalo očividně nemocné zvíře.

Izraelské vojačky vypadají na sociálních sítích jako sexy modelky, ale jsou to i tvrdé …

Způsob, jakým se nám dostane kuře na talíř dnes se zásadně liší od způsobu, který byl pro většinu lidí běžný ještě před sto lety. Zvíře museli sami zabít a v případě kuřete oškubat. Dnes si pro naporcované maso zajedeme do supermarketu. Pro většinu z nás je tak pohled na oškubané kuře šokující a nepříjemný. Flach se svými fotografiemi snaží člověka navrátit blíž k přírodě.

Na výběr fascinujících prací Tima Flacha se můžete podívat ve fotogalerii:

I toto je Rusko: Fantastická galerie národů Sibiře, bohužel některé z nich vymírají
Špína, beznaděj a nazí nemocní držení v poutech. Drsné snímky ukazují život mentálně…Klíčová slova: fotogalerie, zvířata, reklamaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,730
30,000
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější