nahoru

Slunečnice na teniskách? Muzeum Van Gogha a značka Vans představily unikátní projekt

Johana Kudrnová 10. srpna 2018 • 06:41
Slunečnice na teniskách? Muzeum Van Gogha a značka Vans představily unikátní projekt
foto: Vans

Během jediného týdne byla letos v srpnu na internetových stránkách firmy Vans vyprodána nová kolekce sportovního oblečení. Jak je to možné? Kousky rozhodně nebyly posledními výkřiky módy. Právě naopak. Oděvní společnost spojila své síly s holandským Muzeem Vincenta van Gogha a na ikonické střihy svých oděvů vyvedla malířovy slavné obrazy.

Vincent van Gogh je celosvětově známý nejen pro své uřezané ucho. Obrazy Slunečnice, Hvězdná noc nad Rhônou, Olivovníky nebo Ložnice v Arles mu zajistily místo mezi nejuznávanějšími malíři všech dob. Jeho díla jsou jedněmi z prvních, o kterých se učí už malé děti.

Odkaz malíře, který svůj život dobrovolně ukončil ve třiceti sedmi letech v roce 1890, se nyní rozhodlo muzeum šířit prostřednictvím spolupráce s módní značkou Vans. Z více než dvou tisíc děl, které van Gogh za svůj život vytvořil, vybrali kurátoři spolu s návrháři čtyři. Ty byly poté reprodukovány na tenisky, mikiny, trička, kšiltovky a bundy.

Ikonické dílo

Lebka, Květ mandlovníku, Slunečnice a van Goghův autoportrét reprezentují proměny van Goghova stylu. Ředitel muzea Adriaan Dönszelmann k projektu řekl: „Spojením van Goghových nejikoničtějších děl s ikonickým stylem značky Vans snáší naše spolupráce Vincentovo umění „ze stěn“ a představuje ho novému publiku mimo muzeum.“

Část zisku z prodeje oblečení bude věnována na zachování van Goghova odkazu a umělecké sbírky pro příští generace. Jak se projekt muzea a firmy Vans povedl, můžete posoudit v galerii.Klíčová slova: Vincent Van Gogh, tenisky, VansDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.