nahoru

Maharádžův expres: Luxusní podívaná i neotřelý zážitek. Podívejte se na indickou vlakovou chloubu

Tereza Stonišová 25. listopadu 2019 • 15:20
Maharádžův expres: Luxusní podívaná i neotřelý zážitek. Podívejte se na indickou vlakovou chloubu
foto: The-maharajas.com

Jeden z pěti luxusních vlaků, kterými se nyní v Indii budete moci svézt, má 19 vagónů, špičkový personál i okouzlující interiér. Maharádžův expres jezdí okolo Tádž Mahalu a můžete v něm zvládnout prohlídky míst, do nichž byste se jinak nedostali. Jak vypadá taková cesta indickou „transsibiřskou“ magistrálou?

Cestování vlakem má v Indii daleko více výhod než nevýhod. Sice jste vázaní na jeden dopravní prostředek, ten ale funguje mnohem efektivněji, než by se možná mohlo zdát. Cesta expresem totiž zahrnuje návštěvy mnoha indických památek, kdy na vás vlak ve stanicích počká a odjede až poté, když si prohlédnete vše, co chcete.

Do některých míst je vlak navíc nejpohodlnější dopravní prostředek: nemusíte řešit výmoly na rozbitých cestách, nebezpečné průjezdy skalními průsmyky ani to, kde zrovna v natankovat.

Můžete si zvolit několik variant cesty, jednou z nich je například „Indická panoramata“ či „Cesta časem“. Cesta v každém případě začíná v indickém Džajpuru, který je známý také pod názvem „růžové město“ pro mnoho svých světle růžových budov. Džajpur je postaven s geometrickou přesností jako mříž, každá ulice má stejnou šířku. Nyní zde žije více než 5 milionů obyvatel.

Z Džajpuru se pak vlak vydává do Národního parku Ranthambore, kam se cestující mohou podívat. Cesta vede indickými přírodními krásami, pokud zrovna chcete odtrhnout oči od královského interiéru kouzelného vlaku. Vlak zastavuje i nedaleko zahrad turisticky zřejmě nejlépe známého Tádž Mahálu.

Itinerář cesty je naplánován na sedm nocí, k dispozici jsou spací lůžkové vagony pro různý počet osob (dvou, ale také čtyřlůžkové nebo pouze pro jednu osobu). A cena? To je pochopitelně ta méně okouzlující část této podívané, protože podle zvoleného itineráře se pohybuje v rozmezí od 3 850 dolarů až po 6 840 dolarů. Vlak je však takový all inclusive hotel na kolejích, protože nabízí špičkové jídlo i služby speciálně školeného personálu.Klíčová slova: vlak, fotogalerie, cestování, IndieDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.