Maharádžův expres: Luxusní podívaná i neotřelý zážitek. Podívejte se na indickou vlakovou chloubu | Reflex.cz
nahoru

Maharádžův expres: Luxusní podívaná i neotřelý zážitek. Podívejte se na indickou vlakovou chloubu

Tereza Stonišová1. srpna 2018 • 10:40
Maharádžův expres: Luxusní podívaná i neotřelý zážitek. Podívejte se na indickou vlakovou chloubu
foto: The-maharajas.com

Jeden z pěti luxusních vlaků, kterými se nyní v Indii budete moci svézt, má 19 vagónů, špičkový personál i okouzlující interiér. Maharádžův expres jezdí okolo Tádž Mahalu a můžete v něm zvládnout prohlídky míst, do nichž byste se jinak nedostali. Jak vypadá taková cesta indickou „transsibiřskou“ magistrálou?

Cestování vlakem má v Indii daleko více výhod než nevýhod. Sice jste vázaní na jeden dopravní prostředek, ten ale funguje mnohem efektivněji, než by se možná mohlo zdát. Cesta expresem totiž zahrnuje návštěvy mnoha indických památek, kdy na vás vlak ve stanicích počká a odjede až poté, když si prohlédnete vše, co chcete.

Do některých míst je vlak navíc nejpohodlnější dopravní prostředek: nemusíte řešit výmoly na rozbitých cestách, nebezpečné průjezdy skalními průsmyky ani to, kde zrovna v natankovat.

Stalinova transpolární magistrála: Co zbylo ze sovětské železnice smrti?
Johana Kudrnová 18. července 2018 • 14:09

Stalinova transpolární magistrála: Co zbylo ze sovětské železnice smrti?

Můžete si zvolit několik variant cesty, jednou z nich je například „Indická panoramata“ či „Cesta časem“. Cesta v každém případě začíná v indickém Džajpuru, který je známý také pod názvem „růžové město“ pro mnoho svých světle růžových budov. Džajpur je postaven s geometrickou přesností jako mříž, každá ulice má stejnou šířku. Nyní zde žije více než 5 milionů obyvatel.

Unikátní snímky: Írán před náboženskou revolucí byl úplně jiná země než dnes

Z Džajpuru se pak vlak vydává do Národního parku Ranthambore, kam se cestující mohou podívat. Cesta vede indickými přírodními krásami, pokud zrovna chcete odtrhnout oči od královského interiéru kouzelného vlaku. Vlak zastavuje i nedaleko zahrad turisticky zřejmě nejlépe známého Tádž Mahálu.

Krásné dívky, které měly potěšit vojáky během válečných konfliktů. Podívejte se

Itinerář cesty je naplánován na sedm nocí, k dispozici jsou spací lůžkové vagony pro různý počet osob (dvou, ale také čtyřlůžkové nebo pouze pro jednu osobu). A cena? To je pochopitelně ta méně okouzlující část této podívané, protože podle zvoleného itineráře se pohybuje v rozmezí od 3 850 dolarů až po 6 840 dolarů. Vlak je však takový all inclusive hotel na kolejích, protože nabízí špičkové jídlo i služby speciálně školeného personálu.

Tak jde čas s americkým snem: Fotografka zachytila, jak se za 20 let proměnila střední…
Posmrtná záhada: Italský architekt po sobě zanechal stovky krásných ženských aktů,…



Klíčová slova: Indie, cestování, vlak, fotogalerie



Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,520
29,560
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější