Ostříhat dohola! Šokující snímky žen, které dav trestal za kolaboraci s nacisty, podívejte se | Reflex.cz
nahoru

Ostříhat dohola! Šokující snímky žen, které dav trestal za kolaboraci s nacisty, podívejte se

pos6. července 2018 • 15:30
Ostříhat dohola! Šokující snímky žen, které dav trestal za kolaboraci s nacisty, podívejte se
foto: Flickr

Po osvobození Francie od německých okupantů bylo, podobně jako v jiných zemích, nespočetně lidí obviněno ze spolupráce s nacisty. Mezi obviněnými bylo i mnoho žen, které byly vystaveny zvlášť ponižujícímu trestu - na veřejnosti jim ostříhali hlavu dohola.

Mezi tisíci radostných obrazů z osvobození Francie v roce 1944 najdeme i momentky, které se v současnosti zdají být mírně řečeno šokující. Stejně jako v mnoha jiných zemích, tak i ve Francii si lid chtěl vyřídit účty s těmi, kteří s okupanty, ať už ze zištných důvodů, nebo jen z čirých sympatií, spolupracovali.

Sex, drogy a nespoutaná zábava: Unikátní pohled do zákulisí čínských nočních podniků

Mnoho žen obviněných z kolaborace mělo být veřejně zostuzeno tím, že jim budou ostříhány vlasy. To vše často bez řádného soudu a v některých případech i neprávem. Do „stříhacího lynče” se bohužel zapojili nejen lidé z odboje, ale často i další kolaboranti, kteří takto chtěli odpoutat pozornost od svých činů za války.

Život v rakvi: Podívejte se, jak vypadá opravdu drsné bydlení v Hongkongu

Trest oholení hlavy má své historické kořeny, ve středověku byly tímto způsobem ženy trestány za cizoložství. Jistá paralela se samozřejmě nabízela, mnoho francouzských žen čelilo po válce obvinění z takzvané “collaboration horizontale”, což přeneseně znamenalo, že nacistům za různé výhody poskytovaly sexuální služby. Na snímky se podívejte do galerie:

Posmrtná záhada: Italský architekt po sobě zanechal stovky krásných ženských aktů,…
Ve správný okamžik na správném místě aneb Skvělé fotky, které vás zaručeně pobaví

pos
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
23,050
29,730
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější