nahoru

Ostříhat dohola! Šokující snímky žen, které dav trestal za kolaboraci s nacisty, podívejte se

pos6. července 2018 • 15:30
Ostříhat dohola! Šokující snímky žen, které dav trestal za kolaboraci s nacisty, podívejte se
foto: Flickr

Po osvobození Francie od německých okupantů bylo, podobně jako v jiných zemích, nespočetně lidí obviněno ze spolupráce s nacisty. Mezi obviněnými bylo i mnoho žen, které byly vystaveny zvlášť ponižujícímu trestu - na veřejnosti jim ostříhali hlavu dohola.

Mezi tisíci radostných obrazů z osvobození Francie v roce 1944 najdeme i momentky, které se v současnosti zdají být mírně řečeno šokující. Stejně jako v mnoha jiných zemích, tak i ve Francii si lid chtěl vyřídit účty s těmi, kteří s okupanty, ať už ze zištných důvodů, nebo jen z čirých sympatií, spolupracovali.

Sex, drogy a nespoutaná zábava: Unikátní pohled do zákulisí čínských nočních podniků

Mnoho žen obviněných z kolaborace mělo být veřejně zostuzeno tím, že jim budou ostříhány vlasy. To vše často bez řádného soudu a v některých případech i neprávem. Do „stříhacího lynče” se bohužel zapojili nejen lidé z odboje, ale často i další kolaboranti, kteří takto chtěli odpoutat pozornost od svých činů za války.

Život v rakvi: Podívejte se, jak vypadá opravdu drsné bydlení v Hongkongu

Trest oholení hlavy má své historické kořeny, ve středověku byly tímto způsobem ženy trestány za cizoložství. Jistá paralela se samozřejmě nabízela, mnoho francouzských žen čelilo po válce obvinění z takzvané “collaboration horizontale”, což přeneseně znamenalo, že nacistům za různé výhody poskytovaly sexuální služby. Na snímky se podívejte do galerie:

Posmrtná záhada: Italský architekt po sobě zanechal stovky krásných ženských aktů,…
Ve správný okamžik na správném místě aneb Skvělé fotky, které vás zaručeně pobaví

posSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,800
28,650
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější