nahoru

Fotoreportáž: Zvláštní půvab dostihového Českého derby – sport, mejdan i výlet dohromady

Viliam Buchert 25. června 2018 • 14:40
Fotoreportáž: Zvláštní půvab dostihového Českého derby – sport, mejdan i výlet dohromady
foto: Viliam Buchert

Dostihy mají vždy zvláštní atmosféru, protože se na nich u nás scházejí nejenom milovníci koní, ale také rodiny s dětmi, či pejskaři. Často jsou na nich nadprůměrně zastoupeny i ženy. Je to sice sport, ale současně může být návštěva na závodišti i výletem a pro některé se to pojí také s jídlem a pitím. Mezi jednotlivými dostihy totiž máte dostatek času na prohlídku koní, na sázení, ale i zábavu. To u jiných sportů tolik nejde.

Takovým zvláštním dostihovým podnikem je pak České derby, jehož už 98. ročník se uskutečnil v neděli odpoledně v pražské Chuchli. Derby vyhrála překvapivě klisna Blessed Kiss a ruský jezdec Vladimir Panov. Samotné dostihy ale skutečně spíše připomínaly něco mezi pozoruhodným sportovním zážitkem (koně ho nabízejí vždy), rozvernou party a rodinným výletem.

Některé dámy měly na Českém derby slušivé klobouky, protože dostihy mohou být i módní přehlídkou. Nejsme sice v tomto směru tak daleko jako v Anglii, kde je to doslova pastva pro oči i objektivy, ale hezké modely se našly. Fotografové by měli žně i při focení dětí, ale to proklaté GDPR může někoho zabrzdit. Ptát se každého tatínka a maminky, zda mu to nevadí, je otravné. I když dostihy jsou veřejná akce, lidi jsou už masírováním kolem ochrany osobních dat někdy zmatení.

V každém případě pokochat se ladným během koní a zvláštní atmosférou dostihů je vždy osvěžující. Dokonce to funguje, i když vás samotné závodění až tolik nezajímá. Ostatně podívejte se na fotky:Klíčová slova: fotogalerie, koně, dostihyDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.