nahoru

Rybářskou vesnici v Číně pohltil les. Z centra tradičního řemesla se stalo město duchů

Tereza Stonišová 2. září 2021 • 18:30
Rybářskou vesnici v Číně pohltil les. Z centra tradičního řemesla se stalo město duchů
foto: afp

Houtouwan, místo, kde se zastavil čas, a které bývá také právem nazýváno město duchů. Přesnější by však bylo vesnice duchů – jedná se totiž o opuštěnou rybářskou vesnici, která pomalu srůstá s okolní přírodou a která pravidelně udivuje nejen turisty, ale také fotografy. Místo, které je nyní pusté a opuštěné, bývala kdysi rušná rybářská vesnice čítající na 2 tisíce obyvatel.

Jedná se o jeden z několika opuštěných ostrovů, které se nacházejí ve východní čínské provincii Zhejiang. Hlavním důvodem, proč se z místa postupně lidé odstěhovali, byl nedostatek zásobování základními potravinami. Dalším důvodem pak byla postupně zhoršující se situace ohledně rybolovu – tradiční způsob obživy začal vlivem velkoprodejců ztrácet na významu.

Nejedná se tedy o ojedinělý jev, komplex čítá na 400 ostrovů a Houtouwan zdaleka není jediný opuštěný. Rybářské domky a další budovy postupně zarůstají trávou a o slovo se hlásí i okolní les, který se při absenci zásahů člověka začal rozšiřovat. Jediné využití těchto míst je tedy fotografování - místa jsou vděčným magnetem fotografů z celého světa. Na jednu fotosérii z opuštěné vesnice se můžete podívat v galerii výše. 

 

 Klíčová slova: fotografie, Čína, rybaření, řemesloDiskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře