nahoru

Neznámá Korea v barvě: Podívejte se na unikátní snímky pořízené během krvavé korejské války

pos 26. června 2020 • 09:30
Neznámá Korea v barvě: Podívejte se na unikátní snímky pořízené během krvavé korejské války
foto: Flickr / m20wc51

Válka mezi oběma Korejemi započala 25. června vpádem severokorejských vojsk na území svého jižního souseda. Vleklý konflikt se táhl až do 27. července 1953, kdy zároveň vznikla i proslulá demilitarizovaná zóna mezi oběma zeměmi. Ani během války se však život v zemi úplně nezastavil, jak dokazují snímky, které během bojů pořídili američtí vojáci.

Více než tříletá válka na korejském poloostrově stála život mnoha tisíc vojáků na obou stranách. Za oběť jí padly i tisíce civilních obyvatel a další tisíce lidí vyhnala z jejich domovů. Výsledkem konfliktu je rozdělení země a odloučení mnoha příbuzných, které přetrvává do dneška.

Co od těžké válečné doby však neočekáváte, jsou scény normálnosti: lidé nakupující v obchodech a na tržištích, hrající si děti a v neposlední řadě uvolnění příslušníci americké armády, často v přítomnosti dívek. Alespoň tak vojáci svými fotoaparáty zachytili válku, do které byli nedobrovolně vysláni.

Snímky, které ukazují život v Koreji během války, si prohlédněte v galerii:

pos
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.