Neznámá Korea v barvě: Podívejte se na unikátní snímky pořízené během krvavé korejské války | Reflex.cz
nahoru

Neznámá Korea v barvě: Podívejte se na unikátní snímky pořízené během krvavé korejské války

pos25. května 2018 • 15:00
Neznámá Korea v barvě: Podívejte se na unikátní snímky pořízené během krvavé korejské války
foto: Flickr / m20wc51

Válka mezi oběma Korejemi započala 25. června vpádem severokorejských vojsk na území svého jižního souseda. Vleklý konflikt se táhl až do 27. července 1953, kdy zároveň vznikla i proslulá demilitarizovaná zóna mezi oběma zeměmi. Ani během války se však život v zemi úplně nezastavil, jak dokazují snímky, které během bojů pořídili američtí vojáci.

Více než tříletá válka na korejském poloostrově stála život mnoha tisíc vojáků na obou stranách. Za oběť jí padly i tisíce civilních obyvatel a další tisíce lidí vyhnala z jejich domovů. Výsledkem konfliktu je rozdělení země a odloučení mnoha příbuzných, které přetrvává do dneška.

Krásné dívky, které měly potěšit vojáky během válečných konfliktů. Podívejte se

Co od těžké válečné doby však neočekáváte, jsou scény normálnosti: lidé nakupující v obchodech a na tržištích, hrající si děti a v neposlední řadě uvolnění příslušníci americké armády, často v přítomnosti dívek. Alespoň tak vojáci svými fotoaparáty zachytili válku, do které byli nedobrovolně vysláni.

Snímky, které ukazují život v Koreji během války, si prohlédněte v galerii:

Jiná tvář války ve Vietnamu: Úchvatné snímky Saigonu před pádem do rukou komunistů
Běžný život v Severní Koreji? Podívejte se na 50 vzácných fotografií

posVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější