Jsme, jaké jsme: Fotografie stoletých žen, které promlouvají o vlastní kráse | Reflex.cz
nahoru

Jsme, jaké jsme: Fotografie stoletých žen, které promlouvají o vlastní kráse

Clara Zangová22. května 2018 • 08:03
Jsme, jaké jsme: Fotografie stoletých žen, které promlouvají o vlastní kráse
foto: Arianne Clément/GroundTruth

Ženy často touží splňovat standardy krásy, i když je jim více než 100 let. Dokumentární fotografka Arianne Clément zachytila příběhy žen, které se na sklonku života vyrovnávají s touto společenskou obsesí.

Když kanadská fotografka Arianne Clément začala fotografovat ženy, kterým je více než 100 let, neměla přesný záměr. Chtěla postihnout jejich život jako takový, ale fotografovala všechno a nic. Až když si uvědomila, že každé ženě, kterou fotografuje, záleží na tom, jak na snímku bude vypadat, našla téma pro svůj projekt.

Arianne Clément se v sérii zamýšlí nad dnešní obsesí mládím a krásou a nad uměle vytvořenými standardy. Rozhodla se o problému nechat promluvit ženy v pokročilém věku, jejichž krásu už zřídka někdo ocení. Bavila se s nimi o stárnutí, feminismu, sexualitě, vzhledu. Zajímala se, jestli se snaží být pohledné, anebo jestli už jim na tom nesejde. Ženy z québeckého regionu Montérégie pak nafotila při jejich zkrášlovacích rituálech.

Zaostřeno na porody. Fotografka zachytila rozdíly mezi zrozením života ve Švédsku a …

Než se autorka začala věnovat dokumentární fotografii, pracovala jako novinářka na Kanadských arktických ostrovech. V Londýně vystudovala fotožurnalismus a nyní se zaměřuje hlavně na život seniorů. Arianne je známá svou specifickou kombinací umělecké a dokumentární fotografie, která hovoří o sociálních problémech.

Soubor snímků vznikl pro mediální neziskovou organizaci The GroundTruth Project. Ta si klade za cíl podpořit mladé žurnalisty a informovat o zásadních globálních problémech.

Lenin, Stalin, car Mikuláš: 100 let staré vzácné barevné fotografie velikánů Ruska.…
Hit internetu: Fotí Prahu a do snímků vkládá záběry z filmů, které se tu točily.…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,080
29,230
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější