nahoru

Bettie Page: Královna pin-upu a idol ženské krásy 50. let minulého století. Podívejte se

pos30. dubna 2018 • 17:00
Bettie Page: Královna pin-upu a idol ženské krásy 50. let minulého století. Podívejte se
foto: Flickr

Bettie Mae Page byla americká modelka, která se největší slávy dočkala v padesátých letech minulého století. Často bývá označována jako Královna pin-upu. Její havranově černé vlasy a modré oči se staly symbolem krásy pro mnoho jejích obdivovatelů.

Bettie Page se narodila 22. dubna 1932 v Nashvillu ve státě Tennessee jako druhé z celkem šesti dětí. Během vyrůstání si spolu se svými sestrami zkoušely různé druhy líčení, když se snažily napodobovat své oblíbené filmové hvězdy. Naučila se také šít. Tyto dovednosti se později ukázaly jako velmi užitečné. Sama si totiž navrhovala oblečení pro fotografování a vymýšlela své líčení a účesy.

Neviditelné polonahé krasavice: Modelky s bodypaintingem, které dokonale splývají s…

V roce 1949 se Bettie přestěhovala do New Yorku, kde doufala, že najde práci jako herečka. Aby se nějak uživila, pracovala jako sekretářka ve známém Rockefellerově centru. O rok později se při procházce po Coney Islandu setkala s policejním důstojníkem Jerrym Tibbsem, který byl amatérským fotografem a nabídl jí, že jí vytvoří její první portfolio.

Ziegfeld Girls: Sexy tanečnice, označované jako nejkrásnější dívky všech dob. Podívejte se

Během další let se Bettie Page objevila v mnoha časopisech pro pány, nevyjímaje ani slavný Playboy, kde se v lednu 1955 stala dívkou měsíce. V roce 1955 také získala titul „Miss Pin-up Girl of the World“. Veleúspěšnou kariéru modelky ukončila v roce 1957. Zemřela 11. prosince 2008 v nemocnici na srdeční příhodu.

Na fotografie slavné modelky a královny pin-upu se podívejte do galerie:

Unikátní pohled do života New Yorku, taxikář 10 let fotil své cestující
Neuvěříte, že tohle nejsou fotky. Izraelský malíř dokonale zachycuje ženskou krásu a …

posSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,800
28,660
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější