nahoru

Ojedinělé fotografie severokorejského vůdce Kim Čong-una z překvapivé návštěvy Pekingu

Viliam Buchert 29. března 2018 • 10:50
Ojedinělé fotografie severokorejského vůdce Kim Čong-una z překvapivé návštěvy Pekingu
foto: KCNA

Severokorejský diktátor Kim Čong-un v posledních týdnech neustále překvapuje a šokuje svět. Koncem dubna se sejde s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem a na květen je dokonce plánovaný vůbec první summit s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Poprvé od roku 2011, kdy se Kim chopil v Severní Koreji moci, byl v minulých dnech i na zahraniční cestě a to v čínském Pekingu. Vznikly z toho překvapivé fotografie.

Kim Čong-un se na fotkách, které zveřejnila severokorejská státní tisková agentura KCNA, tváří uvolněně, pořád se usmívá a dokonce sebou vzal i svoji elegantní manželku Ri Sol-ču. Změna strategie a taktiky je u něj zřejmá. Zatímco předtím dlouho strašil svět svými jadernými testy a zkouškami raket, dnes se tváří, že nějaká dohoda s nevyzpytatelným režim je možná.

Podívejte se na fotografie z Pekingu, kde ho přijal čínský prezident Si Ťing-pching s manželkou a kde kromě jiného navštívil prestižní Čínskou akademii věd, která je označována jako místní „Silicon Valley“. Působí zde totiž kolem 60 tisíc špičkových výzkumníků a pracuje tady přes sto firem, které patří (například Lenovo) mezi světové giganty.

Jsou to fotografie skutečně překvapivé a podle všeho vstoupí do historie, protože mohou představovat začátek změn v Severní Koreji. Alespoň svět v to doufá.

Diskuse ke článku