nahoru

Ziegfeld Girls: Sexy tanečnice, označované jako nejkrásnější dívky všech dob. Podívejte se

pos 24. června 2021 • 18:40
Ziegfeld Girls: Sexy tanečnice, označované jako nejkrásnější dívky všech dob. Podívejte se
foto: Flickr

Když dal v roce 1907 americký producent Florenz Ziegfeld dohromady malou skupinu tanečnic pro letní přehlídky, nikdo netušil, jaký fenomén se právě zrodil. Během následujících let se ze Ziegfeld Follies stal obrovský hit newoyrské Broadwaye a dívky, které v této show účinkovaly, jsou dodnes považovány za jedny z nejkrásnějších vůbec.

Celý nápad vznikl údajně na popud tehdejší Ziegfeldovy ženy, herečky polského původu Anny Heldové. Inspirací byla nepochybně známá pařížská show Folies Bergère. Jak sláva představení rostla, zvětšoval se i okruh lidí s ním spojených a přibývalo známých jmen. V show jeden čas vystupovala i známá Josephine Bakerová.

Složité a fantastický vypadající kostýmy tanečnic vymýšlela například známá módní návrhářka Lucy Duff-Gordonová. Kulisy představení vymýšlel a stavěl tehdy vyhledávaný designér filmových ateliérů Ben Ali Haggin.

Představení pod Ziegfeldovým vedením probíhala až do roku 1931, tedy téměř do jeho smrti. Mnohé z dívek, jež souborem prošly, udělaly později kariéru v Hollywoodu či na prknech divadel. Na sexy tanečnice ze Ziegfeld Follies se podívejte do galerie:

pos
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.