Ziegfeld Girls: Sexy tanečnice, označované jako nejkrásnější dívky všech dob. Podívejte se | Reflex.cz
nahoru

Ziegfeld Girls: Sexy tanečnice, označované jako nejkrásnější dívky všech dob. Podívejte se

pos4. dubna 2019 • 09:40
Ziegfeld Girls: Sexy tanečnice, označované jako nejkrásnější dívky všech dob. Podívejte se
foto: Flickr

Když dal v roce 1907 americký producent Florenz Ziegfeld dohromady malou skupinu tanečnic pro letní přehlídky, nikdo netušil, jaký fenomén se právě zrodil. Během následujících let se ze Ziegfeld Follies stal obrovský hit newoyrské Broadwaye a dívky, které v této show účinkovaly, jsou dodnes považovány za jedny z nejkrásnějších vůbec.

Celý nápad vznikl údajně na popud tehdejší Ziegfeldovy ženy, herečky polského původu Anny Heldové. Inspirací byla nepochybně známá pařížská show Folies Bergère. Jak sláva představení rostla, zvětšoval se i okruh lidí s ním spojených a přibývalo známých jmen. V show jeden čas vystupovala i známá Josephine Bakerová.

Erotika ve vaši představivosti: Podívejte se na nevinné snímky, které však ukazují…

Složité a fantastický vypadající kostýmy tanečnic vymýšlela například známá módní návrhářka Lucy Duff-Gordonová. Kulisy představení vymýšlel a stavěl tehdy vyhledávaný designér filmových ateliérů Ben Ali Haggin.

Krásné Ukrajinky nafotily v zemi sužované válkou vtipné erotické fotografie

Představení pod Ziegfeldovým vedením probíhala až do roku 1931, tedy téměř do jeho smrti. Mnohé z dívek, jež souborem prošly, udělaly později kariéru v Hollywoodu či na prknech divadel. Na sexy tanečnice ze Ziegfeld Follies se podívejte do galerie:

Dospívající Sophia Lorenová: Málo známé snímky slavné herečky, když byla ještě teenager
Neuvěříte, že tohle nejsou fotky. Izraelský malíř dokonale zachycuje ženskou krásu a …
Sportovci se svlékli kvůli charitě, kalendář je hitem internetu
Tereza Stonišová 23. prosince 2017 • 10:10

Sportovci se svlékli kvůli charitě, kalendář je hitem internetu

pos



Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,080
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější