Internet je plný vtipů o zlaté Ester

Internet je plný vtipů o zlaté Ester Zdroj: TMBK/Facebook

Internet je plný vtipů o zlaté Ester
Internet je plný vtipů o zlaté Ester
Internet je plný vtipů o zlaté Ester
Internet je plný vtipů o zlaté Ester
7
Fotogalerie

Čechy fascinuje úspěch Ester Ledecké. Vítězku přitom nenapsali do oficiálního seznamu dvojitých medailistů

Hry Ester Ledecké, hvězdné okamžiky české obojživelnice a mnoho dalších titulů získala v českých i zahraničních médiích vycházející hvězda Ester Ledecká. Ta získala na právě končících olympijských hrách v Pchjongčchangu dvě zlaté medaile ve dvou odlišných kategoriích, což se naposledy povedlo olympionikovi před devadesáti lety. Úspěchem Ledecké se těší mimo jiné i známý český karikaturista Tomáš Břínek alias TMBK, který o ní vytvořil již několik vtipů. A není sám.

Břínkovi již někteří fanoušci fascinaci Ledeckou vytkli, nicméně nelze než konstatovat, že koláže jsou opravdu vtipné. Navíc TMBK není zdaleka jediný, kdo se v souvislosti s Ledeckou ujal lidové tvořivosti. Na výběr nejlepších kousků se můžete podívat nyní v galerii.

Je ale kuriózní, že ač se Ledecká bezesporu zapsala do historie, do skutečného seznamu olympijské historie zatím zapsána nebyla. Všimla si toho sportovní redakce agentury ČTK – Ledecká podle jejího zjištění chybí v seznamu vícenásobných medailistů. Je možné, že systém prostě nezvládl její obojživelnost a s jejím dvojitým zlatem v různých disciplínách se nebyl s to zatím popasovat.

ŽIVĚ: Ester Ledecká na Staromáku. Fanoušci čekají na českou hrdinku >>>