Vánoční úlet: Hipsterský betlém s mudrci na segwayích a sexy pannou Marií | Reflex.cz
nahoru

Vánoční úlet: Hipsterský betlém s mudrci na segwayích a sexy pannou Marií

Tereza Stonišová7. prosince 2017 • 11:00
Vánoční úlet: Hipsterský betlém s mudrci na segwayích a sexy pannou Marií
foto: Gorilla Goodies

Jsou všude kolem nás, je jim 13 i 60 let a jsou dobře rozpoznatelní podle specifických znaků. Řeč je o fenoménu hipsterství, který není jen způsob oblékání, ale životní styl postmoderní doby. Hipsterství se vkradlo už i do nejtypičtějšího symbolu Vánoc – tradičního betlému. Americký internetový obchod nyní začal prodávat betlém plný hipsterů.

Výrazné brýle, ideálně retro styl, košile, úzké vypasované kalhoty s koženým páskem, extravagantní boty a polaroid. A samozřejmě bradka. Takhle nějak rozpoznáte takzvaného hipstera. Pokud byste měli s rozpoznávacími znaky problémy, americký internetový obchod Gorilla Goodies udělá ve věci jasno: nabízí totiž jako vánoční dekoraci betlém, kde nenajdete žádného Josefa v nevýrazné hnědé pytlovině ani tradiční modročerveně oděnou Marii s šátkem na hlavě a svatozáří.

„Kompletní sada obsahuje Marii, Josefa, Ježíška, manažera, tři mudrce na segwayi, pastýře, krávu, ovci a chlév,“ uvádí popisek k betlému. Celá sada přijde zájemce na 80 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 1760 korun. Na každého kupujícího připadá limitovaný počet této moderní ozdoby – prodávající si vymínil, že každý si může koupit jen tři kusy.

Svléknout se před foťákem v šedesáti? Francouzská modelka dokazuje, že věk je jenom číslo

Na vánočním stole či pod ozdobeným stromkem tak můžete mít Josefa, který si fotí selfie s novorozeným Ježíškem a Marií, která mu do selfíčka ukazuje zdvižené „V“. V ruce drží kávu z některého ze známých kávových řetězců a jedno rameno má ležérně obnažené. Tři králové jedou na segwayích a černý už není vzadu, ale vpředu. Jeden z nich má poirotovsko-hipsterský knírek a dary pro jezulátko jsou zabaleny v krabicích od Amazonu.

Vánoční ozdoba vyvolává smíšené pocity. Na jednu stranu představuje jistě povedený a originální žert, na druhou stranu však bohužel symbolizuje vyprázdnění prožívání vánočních svátků, které jsou již symbolizovány spíše krabicemi z Amazonu, chytrými telefony a snapshoty.

Muslimský kmen, kde o sexu rozhodují ženy. Saharští Tuaregové se vymykají pravidlům
Korunní princ nafotil Dubaj v mracích, fotografie jsou kouzelné
Chcete vidět, jak moc se Čína změnila? Podívejte se na fotografie mladých žen
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější