nahoru

Tyhle mapy vám ukážou, kam v roce 2018 určitě nejezdit na dovolenou

pos 24. listopadu 2017 • 15:30
Tyhle mapy vám ukážou, kam v roce 2018 určitě nejezdit na dovolenou
foto: Travelriskmap.com

Bezpečnost je určitě jednou z nejdůležitějších podmínek, pokud jde o výběr místa, kde si chce člověk odpočinout a zapomenout starosti všedního dne. Organizace International SOS vyhodnotila rizika všech zemí světa a zpracovala je do jednoduché mapy ukazující místa, kterým je lépe se při plánování dovolené vyhnout.

Při sestavování map se organizace soustředila na tři hlavní hlediska – celkovou bezpečnostní situaci, zdravotní rizika a bezpečnost na silnicích.

Co se týká obecných bezpečnostních rizik, tak tradičně nejhorší situace je v zemích střední Afriky a Blízkého východu. Naopak nejklidnější státy najdete ve Skandinávii.

Víceméně stejné rozložení je i v kategorii zdravotních rizik, sem ale navíc patří ještě například Spojené státy, Kanada a Austrálie. Jako jediná africká země má dobré hodnocení JAR.

V bezpečnosti na silnicích je nejhorší situace opět v afrických zemích, ale v tomto případě se týká celého kontinentu. Velmi vysoká nehodovost je ovšem také třeba v Rusku, Číně a Brazílii.

Podle průzkumu, jejž International SOS zadala, si 63 % lidí myslí, že se cestovní rizika za poslední rok výrazně zvýšila. Jako hlavní důvody změny cestovatelských plánů lidé uvádějí bezpečnost a přírodní katastrofy.

Kam určitě nejezdit na dovolenou, se podívejte do galerie:

pos


Klíčová slova: zdraví, cestování, mapy, bezpečnostDiskuse ke článku