nahoru

Divoké mládí: Frontman punkové kapely aneb Tyrion Lannister, jak ho neznáte

LeT21. října 2017 • 15:25
Divoké mládí: Frontman punkové kapely aneb Tyrion Lannister, jak ho neznáte
foto: nme.com

Peter Dinklage je dnes celosvětově známou celebritou. Jako představitel Tyriona Lannistera v seriálu Hra o trůny se nejen proslavil, ale také si vydělal nemalé peníze. Podle odhadů amerického týdeníku Variety si každá z pěti hlavních postav seriálu, mezi které Peter rozhodně patří, přijde na zhruba půl milionu dolarů za jednu epizodu. V přepočtu tedy na 10,9 milionů korun.

Spokojené manželství s divadelní režisérkou Ericou Schmidt, šestiletá dcera, jejíž jméno manželé nikdy veřejně neprozradili, rekordní výdělky i popularita. To vše přispívá k tomu, že je herec trpící achondroplazií, kvůli čemuž má malý vzrůst (135 cm), několik posledních let spokojený.

Nebylo tomu tak ale vždy. V devadesátých letech řádil jako zpěvák punk/rap/funkové kapely Whizzy. Na koncertech se hodně kouřilo, hodně pilo a občas se strhla nějaká ta menší strkanice. Ostatně tak to na punkových koncertech zkrátka chodí. „Byl jsem tehdy hodně naštvanej,“ prohlásil ke svému působení v kapele Dinklage.

Na dotaz, zda to naštvání pramenilo z jeho výšky, odpověděl:

„Když jsem byl mladý, určitě se mi to nelíbilo. Jako dospívající jsem byl zahořklý a naštvaný a začal jsem si kolem sebe stavět zdi. Ale čím starší jste, tím více si uvědomujete, že pro tyto věci musíte mít smysl pro humor. A tak prostě víte, že to není váš problém. Ale jejich.“ 

Z koncertů se nedochovaly žádné video záznamy a stejně tak fotografií zůstalo jen velmi málo. Na některé z nich se můžete podívat v naší galerii.

LeT
Diskuse ke článku