Život uvnitř klinik „léčících“ homosexualitu zachycen na drsných fotografiích | Reflex.cz
nahoru

Život uvnitř klinik „léčících“ homosexualitu zachycen na drsných fotografiích

Martin Mrázek17. dubna 2019 • 14:30
Život uvnitř klinik „léčících“ homosexualitu zachycen na drsných fotografiích
foto: Paola Paredes

Paola Paredes se před třemi lety přiznala rodině ke své sexuální orientaci. Bylo to pro ni velmi těžké, i proto, že její rodiče jsou římští katolíci. Dlouhá rozmluva ale nakonec dopadla dobře a 28letá fotografka má s nejbližšími stále dobré vztahy. Někteří ekvádorští homosexuálové ale končí úplně jinak. Konkrétně na klinikách, kde se je na příkaz rodičů snaží „převychovat“. A to pomocí bití, odpírání jídla a „nápravného“ znásilňování.

„Ta představa, že bych mohla být zavřená na jedné z těchto klinik, mě neopouštěla po několik let. Hluboko uvnitř jsem věděla, že s tím musím něco udělat,“ řekla v rozhovoru pro Huck magazine Paola.

Mladá fotografka strávila dlouhé měsíce posloucháním příběhů od bývalých pacientů a nakonec se na jednu z klinik vydala sama, přičemž její rodiče předstírali potenciální zákazníky.

„Abych se přiznala, tak jsem byla úplně vyděšená, strašně jsem se potila a třásla celou tu dobu. Byly i případy, kdy lidé po přijetí do těchto klinik prostě zmizeli. Součástí léčby je bití, odpírání jídla, polévání ledovou vodou, svazování a nucení do modliteb.“

Německé město duchů v africké poušti, jak ho nafotila česká fotografka

Navenek se kliniky tváří jako léčebny pro alkoholiky a drogově závislé, ale za poplatek od rodičů přebírají homosexuály, těhotné teenagerky, a dokonce i prostitutky.

Paola Paredes nechtěla bývalé pacienty vystavovat stresu při rekonstrukcích jejich vyprávění, a tak na focení raději najala zkušené herce. Jenže i ti prý končili po práci pravidelně v slzách.

„Když jsem s tím začala, hnala mě dopředu touha ty kliniky zavřít. Teď už je mi jasné, že to bylo úplně naivní. Po dlouhém bádání a rozhovorech s aktivisty, celými organizacemi a právníky mi došlo, že zavření těch míst je takřka nemožné. Jsou jako mafie, obrovská síť kontaktů a spousta korupce. Jedinou věcí, kterou můžeme udělat, je vzdělávat lidi, učit je pochopení a toleranci,“ říká Paola Paredes.

Její fotografie si můžete prohlédnout v galerii: 

New York pod nadvládou cracku: Odvrácená tvář 80. let na silných fotografiích
Přelidněná, krásná... a často nebezpečná. Podívejte se na neuvěřitelná sídliště světaKlíčová slova: Ekvádor, fotogalerie, homosexualita


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější