nahoru

Číňané musí mít vždy něco extra: Postavili obří ruské kolo, které má výšku 145 metrů, na mostě

Daniel Baret22. května 2017 • 15:30
Číňané musí mít vždy něco extra: Postavili obří ruské kolo, které má výšku 145 metrů, na mostě
foto: Sinchua

Číňané v posledních letech velmi často ohromí svět mimořádně originálními a odvážnými stavbami. Další z nich je obří ruské kolo, které má výšku 145 metrů, které bylo otevřeno ve městě Wej-fang v provincii Šan-tung. Zvláštní je především tím, že gigantická stavba vážící 4600 tun, stojí na mostě přes řeku Paj-lang.

Důvod proč stojí kolo právě na mostě dlouhém 540 metrů, je vysvětlován poměrně jednoduše – stane se tak prvořadou turistickou atrakcí. Číňany netrápí u toho ani fakt, že v samotném okolí mostu toho zatím není nic moc k vidění. Tvrdí, že za pár let to bude jinak a v tomto směru jim věřit lze, protože stavějí s obrovskou rychlostí.

Kolo má navíc další světový primát ve své výšce. Samotná konstrukce je totiž pevná, netočí se (což bývá u podobných staveb většinou opačně), kabiny obíhají po jejím obvodu. Každá kabinka pojme 10 cestujících a je jich celkem 36. Výlet po obvodu trvá 28 minut. A aby mohli návštěvníci přímo z místa zásobovat své sociální sítě obrázky a ukázat přátelům, kde se právě nacházejí, je zde samozřejmě wi-fi.Klíčová slova: Čína, turismus, atrakce, ruské koloDiskuse ke článku