nahoru

Nejznámější čínský chov pand velkých je obrovskou atrakcí pro turisty

Daniel Baret 29. dubna 2017 • 14:00
Nejznámější čínský chov pand velkých je obrovskou atrakcí pro turisty
foto: Steve Chao/Al-Džazíra

Po mnoha letech obav a spuštění záchranných plánů přicházejí dobré zprávy ohledně jednoho z nejohroženějších, ale také nejpopulárnějších zvířat na světě - pandy velké. Díky pokroku v oblasti umělé inseminace se počet těchto zvířat, které žijí v zajetí, zvýšil na více než 450 kusů. A ve volné přírodě je jich kolem 1800.

Nejvíce pand ve volné přírodě žije v čínské provincii S´-čchuan. V jejím hlavním městě Čcheng-tu je také nezisková organizace (ta existuje za vydatné finanční podpory vlády), která chová pandy v zajetí. Místo patří současně mezi obrovské turistické atrakce. Můžete zde nejenom vidět tato krásná a milá zvířata, ale objednat i speciální prohlídky, kde je můžete pozorovat z bezprostřední blízkosti při jídle, nebo vás odvezou na výlet do volné přírody na pozorování pand. Speciální nabídky se cenově ale šplhají přes 100 euro na osobu.

Fotografie jsou právě z této šlechtitelské stanice v čínském Čcheng-tu.

Pandám velkým se naštěstí daří lépe. Pandám velkým se naštěstí daří lépe.Foto Steve Chao/Al-Džazíra

 

 

 Klíčová slova: příroda, zvířata, Čína, pandaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.