nahoru

Skvělý pokus: Kuchař a fotograf vytvořili z jídla pro vojáky menu michelinské restaurace

Daniel Baret 26. dubna 2017 • 10:20
Skvělý pokus: Kuchař a fotograf vytvořili z jídla pro vojáky menu michelinské restaurace
foto: Henry Hargreaves

Myslíte si, že by někdo jedl a zaplatil ve skvělé michelinské restauraci za jídlo, které dostávají vojáci v bojových jednotkách? Když se podíváte do balíčků, které dostávají američtí, ruští, nebo čínští vojáci, tak odpověď bude jednoznačná: To by učinil leda blázen. Jenže šéfkuchař Chuck George, kameraman Jimmy Pham a fotograf Henry Hargreaves se přesto pokusili o zázrak – naservírovali vojenské jídlo, jako kdyby ho nabízeli v prestižní restauraci. A povedlo se.

Autoři projektu použili balíčky jídla, které dostávají bojové jednotky Spojených států, Ruska, Číny, Francie, Jižní Koreje a Litvy. Jak je vidět z fotografií, je vždy důležité, jak jídlo také vypadá na talíři, i to prodává.

A proč se vlastně jmenovaná trojice k takovému pokusu odhodlala? Vojáky a vojačky v bojových jednotkách považují za chrabré lidi, kteří si kvůli své odvaze zaslouží úctu a měli by podle nich dostávat i dobré jídlo. To samozřejmě v bojových podmínkách či na cvičeních není možné, ale co se dá z jejich jídla vytvořit, na to se můžete podívat.

Podívejte se také na video z celého projektu:

Video se připravuje ...
Jak se připravuje "luxusní" armádní jídlo.VIDEO FacebookKlíčová slova: jídlo, armáda, fotogalerie, luxusDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.