nahoru

Fantastická podívaná: první výrobky slavných firem světa, od Coca-Coly až po Lego

Daniel Baret21. dubna 2017 • 12:55
Fantastická podívaná: první výrobky slavných firem světa, od Coca-Coly až po Lego
foto: Old Pics Archive

U každého je to jednou poprvé, i u těch nejslavnějších firem světa. Co ale vlastně některé známé společnosti vyrobily jako svůj první produkt? Podívejte se na některé z nich, určitě to bude překvapivé. Představujeme vám takové značky, jako jsou Coca-Cola, BMW, Canon, Lego či Toyota.

U většiny firem první výrobek předznamenal i jejich další vývoj. Coca-Cola, ač původně vznikla jako medicínský přípravek, byla prostě nápoj, jejž si v průběhu času oblíbily milióny lidi. Najdou se však i zajímavosti, které z dnešního pohledu vypadají až neuvěřitelně.

Mezi takové patří například známý výrobce luxusních sportovních automobilů Lamborghini. Firma totiž původně nesla název Lamborghini Trattori S.p.A a její první výrobek byl spíše než automobilovým nadšencům určen úplně někomu jinému, a to zemědělcům. Byl to traktor.

Na druhé straně největší světový výrobce počítačových procesorů Intel se sice od začátku věnoval výrobě čipů. Pokud se ale podíváte na jeho první výrobek, tak, ač se i tehdy jednalo o miniaturizaci, ve srovnání s dneškem to tak nevypadá. Na další se podívejte do galerie:

 Klíčová slova: apple, historie, fotogalerie, legoDiskuse ke článku