Fotograf, který fotí mořské vlny. Výsledek je dechberoucí | Reflex.cz
nahoru

Fotograf, který fotí mořské vlny. Výsledek je dechberoucí

Tereza Stonišová11. dubna 2017 • 13:10
Fotograf, který fotí mořské vlny. Výsledek je dechberoucí
foto: Ray Collins/Instagram

Díky objektivu fotoaparátu australského fotografa Raye Collinse ožívají mořské hladiny v neuvěřitelných detailech. Fotograf je specialista pouze na snímky mořských vln. Ze snímků vyzařuje dynamika a čistota přírodní krásy i technického provedení.

Napsal o sobě, že se cítí vlastně víc doma na moři než na souši. Focením vln strávil již stovky hodin a postupně snímky přivedl k dokonalosti. Ray Collins je již držitelem několika ocenění – mezi ně patří například cena Australského fotografa roku 2012, kterou si vysloužil jak jinak než za sérii mořských snímků různých typů vln.

Mořské vlny tak, jak je zachytil kameraman a fotograf Ray CollinsVIDEO Facebook.com/Cultura Inquieta

Mezi jeho oblíbené speciality patří takzvaný trojúhelník, který se občas objeví na samém vrcholku vlny. Jeho fotografie zaujaly také surfaře, a proto i australská společnost mu v roce 2015 udělila zvláštní cenu. Uznání fotograf získal i od australských akademiků. Na výběr několika impozantních mořských snímků se můžete podívat níže v galerii.

Unikátní fotky zpěvačky Émilie Bouchaudové, ženy, která měla nejužší pas na světě
Ve správný čas na správném místě. Fotograf vtipně zachytil běžný pouliční život Francouzů
Nádherný sporťák Škoda Winnetou letos slaví 50 let. Kvůli chybám se nikdy nevyrábělKlíčová slova: fotogalerie, moře, vlnyDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,680
22,880
29,650
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější