Ve správný čas na správném místě. Fotograf vtipně zachytil běžný pouliční život Francouzů | Reflex.cz
nahoru

Ve správný čas na správném místě. Fotograf vtipně zachytil běžný pouliční život Francouzů

pos1. dubna 2017 • 15:30
Ve správný čas na správném místě. Fotograf vtipně zachytil běžný pouliční život Francouzů
foto: Vintag.es

Francouzský fotograf René Maltête (1930-2000) se rád nechával inspirovat běžným a obyčejným životem. Vždy se ho snažil zachytit takový, jaký je. Jelikož si ale rád hrál, našel zálibu ve fotografování nezvyklých situací, které život na ulici nabízí. A právě francouzské bulváry mu naskytly nespočet příležitostí.

René Maltête se narodil 8. května 1930 v městečku Lamballe na východě Francie. První fotografické kroky udělal v 16 letech, kdy dostal aparát Pontiac 6×9.

V roce 1951 se přestěhoval do Paříže a ta mu poskytla nepřeberné množství příležitostí. Začal pořizovat fotografie, které zachycovaly každodenní život Francouzů. Od opalování, při práci venku nebo prostě jen při chůzi na ulici. Ve všech těchto naprosto běžných situacích dokázal René objevit humor a nadsázku a jednou fotkou odvyprávět krátký příběh.

Na kolena a nakupovat: V Bulharsku z nouze otevírali obchody ve sklepě, teď jsou fenoménem

V roce 1960, po několikerém odmítnutí od různých nakladatelství, své snímky vydal i knižně. Fotografické publikace Paris des rues et des chansons, doplněné texty například Jacquese Préverta, či Borise Viana, se nakonec prodalo přes 35 tisíc výtisků.

V průběhu dalších let Reného fotografie vycházely v časopisech po celém světě a uspořádal mnoho výstav. René Maltête zemřel 28. listopadu 2000. Jeho fotografie však baví dále, jak se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Tohle uvidíte jen v Rusku. Snímky, které ukazují jeho nejupřímnější tvář
Krásné Ukrajinky nafotily v zemi sužované válkou vtipné erotické fotografie

pos


Klíčová slova: René Maltête, Francie, fotogalerie


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,080
29,260
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější