nahoru

Pohádkový luxus v královském apartmá v Burdž al-Arab, nejslavnějším hotelu Dubaje

Daniel Baret 28. března 2017 • 11:20
Pohádkový luxus v královském apartmá v Burdž al-Arab, nejslavnějším hotelu Dubaje
foto: Burj Al Arab Jumeriah

Hotel Burdž al-Arab patří nejenom k nejluxusnějším hotelům světa, ale stal se i ikonou překotně se rozvíjející Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Podívejme se, co skrývá ve svém královském apartmá, které se rozkládá ve dvou patrech na obrovské ploše 780 metrů čtverečních, což je tak rozloha deseti třípokojových bytů u nás.

Zjednodušeně řečeno, v královském apartmá máte úplně všechno. Od sluhů a kuchařů, kteří jsou k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně, až například po kompletní výbavu pro kojence či 14 druhů polštářů vyrobených z nejlepších materiálů. To, co si vymyslíte a budete požadovat, zde dostanete.

Vybavení apartmá připomíná středověkou arabskou pohádku Tisíc a jedna noc. S tím rozdílem, že pokoje jsou prošpikovány nejmodernějšími technologiemi. Samozřejmostí je výtah jen pro vás, limuzíny s řidičem, soukromá pláž.  

V královském apartmá ubytuje hotel maximálně 6 dospělých a 3 děti. V případě potřeby ale vyhoví i jiným požadavkům.

Jedna noc přijde v přepočtu na nejméně půl milionu korun, ale to záleží i na současné nabídce a počtu osob. Velkou část klientely tvoří Číňané a bohatí lidé z arabských zemí. Nabízen je ale také v Česku. Jen pro představu – nejmenší pokoj má rozlohu 169 metrů čtverečních.

Hotel Burdž al-Arab ve tvaru plachetnice byl otevřen v prosinci 1999 a stal se jednou z ikon Dubaje. Kdysi byl se svými 321 metry i nejvyšší stavbou emirátu. Stojí na uměle vybudovaném ostrově (ten je 280 metrů od břehu) a je proto dokonale chráněn před nezvanými návštěvníky. Kdo tady není ubytován, toho sem ochranka nepustí a přístupová cesta přes moře je pouze jediná. Sem prostě nikdo nepronikne.Klíčová slova: Král, bydlení, luxus, Dubaj, apartmáDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.