nahoru

Luxus za miliardu ve výšce 400 metrů: Nádherný byt v mrakodrapu v New Yorku

Daniel Baret1. března 2017 • 11:30
Luxus za miliardu ve výšce 400 metrů: Nádherný byt v mrakodrapu v New Yorku
foto: Kellybehun.com

Lepší výhled v New Yorku nenajdete. Přesněji řečeno, v tomto americkém velkoměstě nemůže bydlet výš. Rozlehlé luxusní apartmá o ploše 370 metrů čtverečních najdete v 92. patře mrakodrapu 432 Park Avenue. Nachází se ve výšce přes 400 metrů. Pokud byste měli zájem, připravte si nejméně miliardu korun.

Mrakodrap 432 Park Avenue je třetí nejvyšší budovou v USA, ale vůbec nejvyšším rezidenčním domem na světě. Celkem měří 426 metrů a najdete v něm 104 obytných celků, které mohou mít i několik vlastníků, protože se dají rozdělit. Vyznačují se například tím, že všechna mají obrovská okna o rozměrech 3 krát 3 metry. Budova byla postavena podle návrhu Rafaela Viñoly.

Architektkou bytu v 92. patře je pak Američanka Kelly Behun, která proslula jako designérka superluxusních drahých bytů a domů. V apartmánu jsou tři ložnice, tři koupelny, ale i knihovna, prádelna či další místnosti.

Podívejte se na krásné bydlení „v nebi“, ze kterého je perfektně vidět celý newyorský ostrov Manhattan.Klíčová slova: USA, Manhattan, New York, apartmáDiskuse ke článku