nahoru

Zakázané čerstvé mléko i dětská Kinder vajíčka. Podívejte se, jaké potraviny se kde neprodávají

Daniel Baret13. října 2016 • 13:25
Zakázané čerstvé mléko i dětská Kinder vajíčka. Podívejte se, jaké potraviny se kde neprodávají
foto: Profimedia.cz

Celosvětově oblíbené čokoládové Kinder vajíčko si v USA nedáte. Nesmí se tam prodávat. Žvýkačky zase nenajde v Singapuru a francouzskou pochoutku fois gras (husí či kachní játra) neochutnáte určitě v Indii. Každá země má totiž některé potraviny, které zakazuje, i když se tak někdy děje z podivuhodných důvodů.

Například zmíněné Kinder vajíčko se ve Spojených státech nesmí prodávat podle zákona o bezpečnosti potravin z roku 1938, podle kterého je ilegální prodej jakýchkoli cukrovinek obsahujících „nevýživové“ předměty. No a plastová hračka v tomto vajíčku není skutečně „výživová“.

Žvýkačky nenajdete v Singapuru proto, že lidé je házeli na zem a lepili různě pod stoly. A to bylo proti předpisům, které udržují na tomto asijském ostrově výjimečný pořádek.

Delikatesu fois gras (většinou jsou to játra z hus a kachen), kterou tak proslavila Francie, pak nedostanete v Indii, protože tamní zákony považují způsob krmení těchto zvířat za „nehumánní“.

Skotské národní jídlo haggis pak neexistuje v USA zejména proto, že obsahuje plíce, jejichž dovoz je ze zdravotních důvodů zakázán od roku 1971.

Ve 20 amerických státech, v Kanadě, Austrálii a Skotsku se nesmí prodávat ani syrové mléko „od kravičky“, protože obsahuje tělu škodlivé látky. Jinde v Evropě se ale prodávat může.

Podívejte se na některé zákazy v různých zemích, jak je připravil infoweb Pokies.Klíčová slova: zákaz, fotogalerie, USA, potraviny, EvropaDiskuse ke článku