nahoru

Jediný hotelový pokoj beze stěn: Luxusní "open air" láme ve Švýcarsku rekordy

Martin Mrázek 26. srpna 2016 • 13:20
Jediný hotelový pokoj beze stěn: Luxusní "open air" láme ve Švýcarsku rekordy
foto: Atelier für Sonderaufgaben

Za nevšedním konceptem stojí autoři původního hotelu Null Stern, který zřídili v bývalém atomovém krytu. Tam jim ale evidentně začalo být těsno, a tak se vydali cestou druhého extrému. Jejich nejnovější pokoj leží ve výšce 2000 metrů nad mořem přímo v srdci Švýcarských Alp.

Null Stern je místem, kde jste jedinou hvězdou vy, naráží autoři na podle nich nesmyslnou honbu hotelů za získáváním hvězdiček kvality. Oni sami by koneckonců jakoukoliv hvězdičku určitě nezískali. V jejich pokoji pod otevřeným nebem totiž najdete jen manželskou postel a noční stolky. To je vše. Na toaletu se hosté projdou do nejbližšího veřejného zařízení, které je vzdálené zhruba 10 minut chůze.

I přesto si ale autoři nemohou stěžovat na nezájem veřejnosti. "V současnosti máme rezervace až do konce roku a na ten příští jsme museli zavést čekací listinu," říká Daniel Charbonnier, jeden z autorů konceptu.

"Původně jsme byli v atomovém krytu, takže tam samozřejmě nebyl výhled žádný. Podařilo se nám ale dokonale nastavit tu chemii mezi uměleckým projektem a na míru šitým servisem pro naše hosty. Proto vlastně zapomněli, že v tom krytu jsou. Držíme se toho, že hvězdou nemá být hotel, ale každý jednotlivý host. Tahle nová verze je v tom stejná. Jen jsme se zbavili zdí, a tak jediné co zbyde jste vy a váš zážitek," uvedl Daniel pro reflex.cz

Proto mají hosté, i přes netradiční umístění, k dispozici vlastního komorníka, který servíruje snídani přímo do postele a bude se vám snažit splnit každé přání. Jedna noc v pokoji pod hvězdami přijde v přepočtu na 6200 korun, a vzhledem k obrovskému zájmu, hodlají autoři expandovat do dalších lokalit. Dočká se i Česká republika?

"Zatím jsme o tom neuvažovali, ale proč ne!" uzavřel s úsměvem rozhovor Daniel.Klíčová slova: Švýcarsko, Null Stern hotel, AlpyDiskuse ke článku