Obamovi se budou stěhovat do domu za 150 miliónů. Prohlédněte si ho | Reflex.cz
nahoru

Obamovi se budou stěhovat do domu za 150 miliónů. Prohlédněte si ho

bar, Mav30. května 2016 • 11:29
Obamovi se budou stěhovat do domu za 150 miliónů. Prohlédněte si ho
foto: RedFin

Barack Obama se v lednu bude muset stěhovat. V Bílém domě jej vystřídá buď Hillary Clintonová, nebo Donald Trump. Obamovi ale i potom zůstanou ve Washingtonu a do Chicaga se aspoň prozatím nevrátí. Jejich nový domov nebude sice tak velký, ale strádat jistě nebudou.

Obama (54) si s manželkou Michelle (52) pronajmou veliký dům ve Washingtonu, který má devět ložnic, osm koupelen/záchodů, dvě garáže či dalších deset parkovacích míst. Vila byla postavena v roce 1928, informoval server Politico. Nachází se ve fajnové čtvrti Kalorama, kde je třeba několik ambasád či rezidence francouzského velvyslance, ale také mešita. Bydlelo tam pět amerických budoucích či bývalých prezidentů.

Majitelem domu, který má podle New York Times hodnotu asi šest miliónů dolarů (skoro 150 miliónů Kč) je Joe Lockhart, což je bývalý mluvčí prezidenta Billa Clintona. Nájem by se mohl pohybovat nad dvaceti tisíci dolary (skoro půl miliónů Kč) za měsíc.

Obamovi zůstávají ve Washigtonu z toho důvodu, že mladší dcera Sasha (14) nechce měnit střední školu – výběrovou Sidwell Friends School. Starší Malia (17) ji dokončí letos a po roční pauze hodlá nastoupit na práva na Harvardově univerzitě, kde studovali oba její rodiče.

Obama a komiksy: Byl jsem nerd, ještě než to bylo in
Martin Valeš 12. února 2016 • 16:42

Obama a komiksy: Byl jsem nerd, ještě než to bylo in

Prezident Obama odmítl pít vlastní moč. Takhle se prodává politická agenda v…
Princ Harry a Alžběta II. natočili klip. Zapojili i Obamovy

bar, Mav


Klíčová slova: ObamaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
22,660
28,760
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější