Princ Harry se svou babičkou

Princ Harry se svou babičkou Zdroj: Twitter

Princ Harry a Alžběta II. natočili klip. Zapojili i Obamovy

Americký prezident Barack Obama si s manželkou Michelle dnes zažertovali prostřednictvím internetové sociální sítě s britským princem Harrym a nečekaně i s královnou Alžbětou II. Ve videonahrávce zveřejněné na twitteru poslali bojovnou výzvu Harrymu u příležitosti charitativní sportovní soutěže Invictus Games, které se účastní bývalí vojáci, kteří jsou po bojových zraněních invalidní.

"Hej, princi Harry. Vzpomínáš si, jak si nás žádal, abychom během Invictus Games do toho dali všechno?" ptá se americká první dáma, a Obama, který stojí po jím boku k tomu dodává s falešnou výhrůžkou: "Dej si pozor na to, co se může stát."

Harry, pátý v linii nástupnictví na britský trůn, zvolil stejnou metodu komunikace: "Bohužel pro vás, FLOTUS a POTUS (akronymy označující první dámu a prezidenta USA), nebyl jsem sám, když jste mi poslali toto video".

Na záběru se pak objevuje se svou babičkou, královnou Alžbětou II., které vypráví o svých úspěších dosažených během soutěže, když do toho dostává zprávu od Michelle Obamové. "Opravdu? Tak do toho!" reaguje pobaveně královna.

První soutěž Invictus Games se konala v Londýně v září 2014 a letos se uskuteční v Orlandu na Floridě, a to od 8. do 12. května.

Během návštěvy prince Harryho v Bílém domě loni v říjnu Obama pochválil tuto iniciativu, která vyzdvihuje "vojáky nejen pro jejich oběti, ale také pro jejich odvahu a sílu, kterou dále projevují".