nahoru

Celebrity zuří: Z úložiště iCloud unikly soukromé nahé fotografie slavných žen

ref 1. září 2014 • 19:38
Celebrity zuří: Z úložiště iCloud unikly soukromé nahé fotografie slavných žen
foto: ČTK/Reuters

Ještě stále si myslíte, že jsou vaše smartphony naprosto bezpečné, že se vám nikdo jen tak do mobilu nebo počítače dostat nemůže? Potom se zeptejte herečky Jennifer Lawrence, nebo hvězdy seriálu Teorie velkého třesku Kaley Cuoco. Ty se spolu s dalšími 99 celebritami staly oběťmi šikovného hackera, který jim z úložiště iCloud ukradl desítky kompromitujících fotografií.

Dalšími napadenými jsou například modelky Kelly Brook, Kate Upton, Candice Swanepoel, herečky Kirsten Dunst nebo Vanessa Hudgens a zpěvačka Rihanna. Několik z nich již podalo trestní oznámení.

Jde o jeden z největších útoků hackera na celebrity v historii. Šíření fotografií, jako již tradičně, podpořily také servery jako reddit nebo 4chan.

Dobře si tedy rozmyslete, jakou aplikaci si do mobilu stahujete, jaké fotografie si ukládáte, nebo jak moc propojujete různé sociální sítě. Jednou  totiž může někdo vaší slepou důvěřivost zneužít. A je to bohužel více, než pravděpodobné.

ref


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.