nahoru

Nejstarší syn Fidela Castra: Válka mezi rodiči, únava z příjmení Castro a sebevražda

venu 6. července 2022 • 07:20
Video se připravuje ...
Děti diktátorů: Syn Fidela Castra spáchal sebevraždu a dcera žije v azylu
• video: 
Videohub

Kubánský revolucionář a diktátor Fidel Castro měl oficiálně sedm synů. Nejstarší z nich mu byl velmi podobný. Zkrátka jakoby mu z oka vypadl. Fidel Ángel Castro Díaz-Balart proto dostal přezdívku Fidelito. Tento hloubavý muž ale neskončil dobře. V roce 2018 spáchal sebevraždu. Trápily ho totiž těžké deprese. Údajně byl také unavený z toho, z jaké rodiny pocházel.

Fidelito se narodil 1. září 1949 Fidelu Castrovi a jeho ženě Mirtě Díaz-Balartové. Byl v podstatě dvojníkem svého otce, a proto mu všichni říkali zdrobněle Fidelito. Byl velmi přemýšlivý a chytrý. Studoval dokonce jadernou fyziku v Sovětském svazu a během života byl v čele kubánské komise pro atomovou energii.

Fidelito trpěl těžkými depresemi, ze kterých se snažil dostat pomocí léčby. Nikdy se mu to ale zcela nepovedlo. Ani poté, co byl hospitalizován v nemocnici. V roce 2018 spáchal sebevraždu. 

Lze se jen domnívat, jestli zárodek jeho špatného psychického stavu vznikl už v dětství, kdy o něho rodiče po rozvodu vedli tvrdý boj. Matka ho dokonce odvezla do Ameriky, ze které se však musel vrátit zpět na Kubu. Fidelito Kubu nakonec nikdy neopustil a ve své domovině i zemřel.

venu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.