nahoru

Nejslavnější anglická kurtizána pohoršovala i zhýralou Paříž. V hlavní roli veřejná nahota

mc 29. prosince 2021 • 09:00

Kousky, jaké předváděla Cora Pearl na večírcích šokovaly i Pařížany, kteří zažili kde co. Krásná Britka se v polovině 19. století nebála ukázat celé své tělo tak, jak ho Pánbůh stvořil. Byla jednou z nejznámějších a nejluxusnějších společnic, které ve francouzské metropoli existovaly a tomu také odpovídala i její klientela a ceny, které si za jejich pobavení účtovala. Přesto zemřela zapomenutá a chudá.

Cora Pearl pocházela z dobře situované britské rodiny - jako mladé děvče dokonce chodila na školu ve Francii. Po návratu se nastěhovala ke své babičce, která byla velice prudérní a Coru její neustálé zákazy a příkazy dováděly k šílenství. Jednou, když se proti vůli své babičky sama procházela po ulicích, se jí doslova vnutil starší muž.

20letou Coru pozval na dort, opil ji a znásilnil. Když se dívka probudila, zjistila, že jí muž nechal pětilibrovou bankovku, což bylo víc, než kdy sama držela v ruce. Ke své babičce se už nevrátila, přestěhovala se do Londýna, kde prodávala své tělo. Brzy ale zjistila, že obyčejná prostitutka má nulové naděje na krásný život, a tak ze sebe udělala kurtizánu - udržovanou a luxusní. A jako taková se také odstěhovala do Paříže, kde začala její zářná kariéra.

Postupně se vypracovala a brzy z ní byla nejžádanější pařížská kurtizána - stala se milenkou Napoleonova nevlastního bratra, nebo třeba nizozemského následníka trůnu. Byla známá pro své excentrické a zhýralé kousky, které šokovaly i Pařížany zvyklé na ledacos. Jako hlavní chod nechala čtyři statné muže přinést tác se sebou samou - intimní partie jí zakrývaly jen diamanty, jinak byla nahá.

Vydělávala neuvěřitelné peníze - hodnota její kolekce šperků se odhadovala na milion franků. Vlastnila tři domy a šatníky plné oblečení šitého na míru od těch nejlepších návrhářů. Za jediný večer si dokázala vydělat i 10 000 franků. Jenže i Cora nakonec zestárla a přestala být natolik žádaná. Evropou navíc začaly zmítat válečné nepokoje, které jejím vysoce postaveným milencům tahaly peníze z kapes a na krásnou kurtizánu prostě nezbylo.

mc
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.