nahoru

Nejodpornější Vánoce: Hnusně nazdobené stromky, odpudivé osvětlení domů, šílené dekorace

mc 22. prosince 2021 • 06:20

Výzdoba prostě k Vánocům patří, i když se dá říct, že jsou mezi námi lidé, kteří to už přehánějí. Kromě stromečku světýlky ověší celý dům a jeho přilehlé okolí a to do takové míry, že je zářící bod vidět až z vesmíru. Minimálně o to se pokusili soupeřící sousedi z filmu Budiž světlo, který svou pitomostí fascinoval diváky poprvé roku 2006. Od té doby ho patrně žádná soudná televizní stanice ani nevysílala. Nevkus v reálném světě vánoční výzdoby to ale nezastavilo.

Matthew Broderick a Danny DeVito sice nejsou kdovíjak hvězdní herci, ale tohle si nezasloužili ani oni. Komedie o vánočním souboji o nejvíc nasvícený dům nejen že není vtipná, ale nesálá zní ani ta vánoční atmosféra. A co pak zbyde? Jen hora hloupých vtípků, trapné skeče a typicky americká klišé. Film získal na hodnotícím serveru 6 % - a i ty podle všeho zachránily jen DeVitovy krásné dcery.

Fim byl tak strašný, že i jeho herci trpěli při natáčení. Pravda - Kristin Chenoweth spíše kvůli svému rozchodu s partnerem, ale Matthewa Brodericka prý přistihli, jak přechází po place a kroutí hlavou se slovy: „Klesnul jsem až na dno.“ A přitom kvůli scéně, ve které s DeVitem závodí v rychlobruslení, trénoval dlouhé dva měsícem s olympijským vítězem.

Celá zápletka filmu se točí kolem opulentní vánoční výzdoby. To je ve Spojených státech velké téma (ale popravdě, se tenhle přehnaný nešvar začíná projevovat i u nás). Na zasněžených - a v jižnějších státech zelených - trávnících tak stojí Santovy saně plné dárků, sobi, minimálně šest různých Santa Clausů, z nichž jeden je u komína (nebo přímo v něm) a druhý leze či padá ze střechy. Všude kolem jsou rozvěšená vánoční světla, která připomínají stroboskop hodný epileptického záchvatu.

Holt ne vždycky se člověku daří udělat vkusnou výzdobu. Na fotky těch nejšílenějších a nejodpornějších vánočních dekorací se podívejte v galerii.

mc
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.