nahoru

Ruský bizár: Náhrobky mafiánů aneb přehlídka kamenného kýče v životní velikosti

venu 30. listopadu 2021 • 18:00

Hřbitovy jsou obvykle místem posledního odpočinku mrtvých, kteří nalezli klid a mír pro svou duši. V Rusku je to však místo přehlídky bizarních náhrobních kamenů, které zobrazují ve věrných kopiích ty, kteří pod nimi leží. Vítejte na hřbitově ruských mafiánů.

Část hřbitova v Jekatěrinburgu je věnována ruské mafii. V 90. letech zde totiž zuřila válka gangů. Jít na takové místo musí být pro ty, kteří přežili šikanu mafiánů, noční můrou. Všude se totiž objevují náhrobní kameny s jejich podobiznami v životní velikosti nebo přímo jejich sochy. „Byly to luxusní, krásné funusy,“ vzpomínal hrobník Alexej Jurkov pro reportéra BBC. Některé náhrboky vyšly pozůstalé na statisíce. Musí je tedy hlídat kamery nebo ochranka. Zloději by z nich totiž mohli oloupat zlato.

Samozřejmě nesmí chybět ani zbytek mafiánské rodiny nebo bodyguardi, kteří většinou zemřeli při ochraně svého hlavního mafiána nebo jeho příbuzných. Občas ale můžete také narazit na náhrobky s vytesanými auty nebo horami jídla. Zkrátka záleží na tom, co měl konkrétní mafián během svého života rád.

A pokud byste se o daných osobách chtěli něco dozvědět, není problém. Na některých kamenech se dočtete, v čem tito zločinci vynikali. Třeba ve střelbě nebo ve vynikající práci s noži. Na ruských hřbitovech je prostě na co koukat.

venu


Klíčová slova: Rusko, hrob, mafie, ruský bizárDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.