nahoru

Ruský bizár: V Jakutsku zatloukají hřebíky zmrzlým banánem aneb zima na Sibiři

venu 16. listopadu 2021 • 14:00

Používáte často větu, že je zima jako v Rusku? Pokud klepete kosu v zimních měsících v Česku, určitě nejezděte do Jakutska v Rusku. Tam se totiž průměrné teploty pohybují okolo -40 stupňů Celsia. A výjimkou není ani -60 stupňů. I v takových mrazech jde ale život jakutských občanů dál. 

Jakutsko je jednou z největších ruských oblastí. Má tři časová pásma a 0,3 obyvatel na kilometr čtvereční. Ideální pro lidi, kteří nemusí davy a sousedy. zima je však v těchto končinách úděsná. A krutá. Teploty se bez problémů můžou dostat až k - 60 stupňům.

Hlavní výhodou takto hlubokých mrazů je například skladování jídla. Vše vám zmrzne na kost a není tak problém nakupovat maso přímo na ulici. Nebo můžete třeba banán použít místo kladiva. Jakmile zmrzne, zatlučete s ním hřebík jako nic. Moc ale nedoporučujeme sušit v tomto mraze oblečení. Také byste ho mohli zlomit napůl.

 

venu


Klíčová slova: zima, mráz, Jakutsko, ruský bizárDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.