nahoru

Tragický osud žen mafiánů: Leu umučila a rozpustila v kyselině vlastní rodina

mc 15. srpna 2022 • 10:00
Tragický osud žen mafiánů: Leu umučila a rozpustila v kyselině vlastní rodina
foto: Mall TV

Mafie má pevně daná pravidla a vlastní zákony, a co skutečně neodpouští je zrada. O tom by mohla vyprávět Lea Garofalo, tedy pokud by nebyla mrtvá. Byla sestrou jednoho mafiánského bosse a manželkou jiného, ale pouze do doby než se rozhodla utéct ze života v kriminálním podsvětí. Byla v programu na ochranu svědků, z toho ji ale vláda po čase vyloučila. A na to přesně čekala její rodina. Umučili ji k smrti a její tělo rozpustili v kyselině.

Lea se narodila jako sestra bosse nejstrašnější italské mafie Ndrangheta. Už od malička chtěla utéct, život mezi kriminálníky ji ničil, několikrát se dokonce pokusila o sebevraždu. V 16 letech se vdala za muže, kterého považovala za farmáře, byl to ale nevýznamný pašerák drog, pro kterého sňatek s mafiánskou princeznou byl jako dar z nebes.

Video se připravuje ...
25 let strachu: Marii Bělové manžela rozstříleli najatí vrazi, ona nakonec spáchala sebevražduVIDEO Videohub

V roce 1991 se jim narodila dcera Denise, která pro Leu znamenala všechno. Když bylo dívence 10 let, Lea se rozhodla konečně utéct. Policie ji výměnou za informace o mafii zařadila do programu na ochranu svědků, po sedmi letech ale usoudili, že už ho nepotřebuje a doslova jí z něj vykopli. Lea byla už od začátku nesmírně paranoidní, každý rok se i s dcerou stěhovala a spala s nožem pod polštářem. Když jí skončila ochrana, nezbylo jí nic jiného než se vrátit k mafiánskému manželovi.

Ten na ni zahrál šarádu a i s dcerou je vzal k sobě. Už po pár dnech ale Lea zmizela. Denise - tehdy už 18letá žena - moc dobře věděla, co se stalo. Zůstala pod jednou střechou s vrahem své matky...

To ostatně také řekla policii, která rok zmizení její matky vyšetřovala. Nakonec členy rodiny pozatýkala. Lein manžel se přiznal, že ženu uškrtil kabelem a spolu se svými kumpány její tělo několik dní rozpouštěli v sudu s kyselinou, což je způsob, jakým se italská mafie zbavuje černých ovcí rodiny. Předtím ale Leu brutálně mučili. Před soudem o jejich zločinu vypovídala sama Denise. Obžalovaní dostali doživotí.

mc
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.