nahoru

Ikonické scény z pláže: Nejslavnější plavky, odhalená plážová panna i nezletilá trosečnice

mc 11. srpna 2021 • 18:30

Recept na úspěšný kasovní trhák není nikterak složitý - stačí pořádně sexy herečka a nějaké odhalující prostředí, třeba pláž!

Že to funguje ostatně dokazují tři snímky, které se díky krasavicím v plavkách (nebo bez nich) staly doslova ikonickými. Nezapomenutelná je třeba Ursula Andress v bondovce Dr. No. Když téměř jako Afrodita vyjde z mořské pěny v krémových bikinách s armádním opaskem kolem boků, tají se divákům dech. Poklonou této scéně byl ostatně velice podobný záběr z Dnes neumírej, kdy z vody vychází Halle Berry. Moderní pohled na Andersenovu pohádku o malé mořské víle podal film Žbluňk! Krom toho ale přinesl i sexy odhalenou Daryl Hannah. Její dlouhé štíhlé nohy se ve filmu mění v ploutev, jejíž příprava maskérkám trvala hodiny. Tak trošku problematické byly plážové scény z Modré laguny - hlavní představitelce Brooke Shields bylo totiž teprve 14 let, scénář ale vyžadoval celou řadu nahých scén. Jak to režisér vyřešil, se můžete podívat ve videu.

mc


Klíčová slova: pláž, fotogalerie, ikonické scényDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.