nahoru

Zkáza na Moravě z dronu: Zdemolované domy, bezradní lidé. Po řádění tornáda je z místa válečná zóna

-bam-, ČTK 25. června 2021 • 10:20
Zkáza obce Hrušky z dronu: Takhle tornádo zničilo obec na Břeclavsku
• video: 
Blesk - David Malík

Ty obrázky vypadají, jako kdyby byly z nějakého válečného konfliktu. Řádění tornáda přeměnilo malebné obce z jižní Moravy na scénu z apokalypsy. Podívejte se, jak situaci v obci Hrušky zachytil dron redakce Blesku. Více najdete v naší fotogalerii.

Bouře s kroupami o velikosti tenisových míčků i s tornádem se ve čtvrtek večer prohnala především na Břeclavsku a Hodonínsku. Bouře ničila domy, auta i zeleň. Bothová uvedla, že záchranáři ošetřili a do nemocnic poté převezli 63 lidí, z toho deset bylo deset těžce zraněných. "Tři pacienty se nám nepodařilo zachránit, utrpěli smrtelná poranění," doplnila mluvčí.

Uvedené počty se podle mluvčí ale týkají jen ošetřených lidí a transportovaných do nemocnic, vedle toho jsou jednotky až desítky lidí, které záchranáři ošetřili a nechali na místě. Někteří pak vyhledali pomoc přímo v nemocnici, neprošli tedy rukama záchranářů, uvedla mluvčí.

Další zraněné, případně zemřelé ale nelze podle mluvčí vyloučit, protože hasiči dál prohledávají sutiny domů. Ředitel hodonínské nemocnice Tesařík v noci uvedl, že v jejich zařízení zemřel jeden člověk. Nemocnice kvůli situaci po bouřce a tornádu vyhlásila traumaplán, zraněné přivážely desítky vozidel, nejen sanitek a hasičů. Zranění měli pohmožděniny, otevřené zlomeniny a zranění hlavy. Situace podle Tesaříka vypadala jako na bojišti.

Pokud chcete obyvatele zasažených obcí finančně podpořit, odkazy najdete ZDE >>> 

-bam-, ČTK
Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře