nahoru

Sexy symbol 60. let Brigitte Bardotová a její nahocení ve vaně. Takto lascivně se cachtala ve 20 snímcích

mc 11. června 2021 • 19:00

Brigitte Bardot byla ve vodě jako doma - dohromady se vykoupala ve více než dvaceti ze svých filmů. Francouzská kráska, sexsymbol a synonymum pro smyslnost a krásu, neměla s nahotou žádný problém. Poprvé se svlékla už ve 22 a prolomila tak poválečnou filmovou cenzuru nahoty. Před kamerou se neváhala odhalit celá nebo si zahrát v postelové scéně se ženou. Koupání ve vaně plné bublinek bylo jen třešničkou na pomyslném dortu.

Briggite se poprvé vdala už v osmnácti letech, a to za scénáristu a režiséra Rogera Vadima, který ji dopomohl k vskutku hvězdné kariéře. Nezapomenutelnou se stala snímkem A Bůh stvořil ženu, kde si zahrála emancipovanou a sexuálně svobodomyslnou mladou dívku. Film se stal senzací a skandálem zároveň. Ve Spojených státech dokonce majitelé kin, kde se film vysílal, končili ve vězení.

Bardot se stala mezinárodním sexsymbolem a do velké míry její křivky i chuť je ukazovat ovlivnily její kariéru. Nahá se objevila v nepřeberném množství snímků, ve vodě dokonce ve více než dvaceti z nich! Namátkou můžeme jmenovat filmy Pařížanka, Ženy nebo snímky, které postrádají český titul L'ours et la poupée a A coeur joie. 

S herectvím skončila v roce 1973, kdy - jak sama říkala - dokázala ještě odejít s grácií. I dále se ale objevovala na titulkách novin, jako aktivistka za práva zvířat nebo o něco kontroverzněji v případech, kdy měla podněcovat k rasové nenávisti kritikou islámu.

mc


Klíčová slova: fotogalerie, Brigitte BardotDiskuse ke článku