nahoru

Zákulisní fotografie z natáčení filmu Planeta opic v roce 1968. Herci museli v těžkých maskách trávit celé dny

lam 29. května 2021 • 12:30
Zákulisní fotografie z natáčení filmu Planeta opic v roce 1968. Herci museli v těžkých maskách trávit celé dny
foto: vintag.es

Zatímco dnes je většina filmových triků tvořena počítačem, během natáčení kultovního filmu Planeta opic herci trávili každé ráno hodiny a hodiny v maskérnách, kde jim kostyméři složitě nasazovali umělé opičí obličeje. V nich pak museli být celý natáčecí den.

Planeta opic z roku 1968, v hlavní roli s Charlesem Hestonem, vypráví příběh astronautů, kteří po probuzení z hluboké hybernace zjistí, že je jejich kosmická loď zničena. Při útěku vyjde najevo, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice, zatímco lidé jsou zde v roli zaostalých živočichů.

Takové téma vyžadovalo dokonale propracované masky lidoopů, což se také tvůrcům nakonec povedlo. Snímek byl za kostýmy nominovaný na Oscara a dokonce získal i zvláštní cenu právě za masky. Tu obdržel jejich hlavní návrhář John Chamber.

Obdiv ovšem zaslouží především herci, kteří v nich dokázali trávit celé dny. Jelikož by sundavání a opětovné nasazení masek zbytečně zdržovalo natáčení, nosili je dokonce i během přestávek na jídlo, které jim bylo podáváno rozmixované ve sklenici s brčkem.

Na původní trailer k filmu z roku 1968 se podívejte zde:
Video se připravuje ...
Planeta opic - původní trailer z 1968VIDEO Youtube @thecultbox

Podívejte se na fotografie z natáčení kultovního sci-fi:

lam


Klíčová slova: Oscar, masky, planeta opicDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.