nahoru

Ježíš prý zemřel v Japonsku ve 106 letech. Tohle má být jeho hrob a jeho japonský příběh

mc 24. května 2021 • 18:10

Lhali nám! Jinak se nedá vysvětlit Ježíšova hrobka v malé vesničce v Japonsku. Zde prý Syn Boží žil od zdánlivého ukřižování až do požehnaného věku 106 let. Na kříži místo něj umřel jeho bratr. S místní dívkou Ježíš zplodil několik dětí. Celá legenda kolem vesnice Shingō je západní kultuře spíše k smíchu, své kořeny má mít ale ve více jak 1500 let starých dokumentech.

Japonci mají o Ježíši Kristu jasno - všechno bylo úplně jinak, než jak učí západní církve. Ježíš už v jedenadvaceti letech odjel do Japonska studovat místní kulturu, jazyk ale i teologii. Když se vrátil do Judey začal zde šířit nabité vědomosti, což se značně nelíbilo Římanům ani Židům, a tak se ho rozhodli ukřižovat.

 

Ježíš je ale podvedl a na kříži místo něj skončil jeho bratr Isukiri a Ježíš mezitím prchl přes Sibiř do Japonska. Zde se přejmenoval na Torai Tora Daitenku a stal se farmářem. Pěstoval rýži, cestoval po Japonsku a učil se místním zvykům. Oženil se s dvacetiletou Miyuko a měl s ní tři děti. Zemřel ve věku 106 let a byl pohřben ve vesnici Shingō. Vedle jeho hrobu je ještě jeden menší - do toho byly uloženy dvě relikvie, které Ježíš přivezl z Judey sebou, a to pramen vlasů Panny Marie a ucho Isukiriho.

O Ježíšově hrobu se prokazatelně začalo mluvit až v roce 1933, kdy byly v oblasti objeveny dokumenty v hebrejštině pojednávající o Ježíšově životě a smrti v Japonsku. Dnes jsou známé jako Takeuchiho listiny, které mají být údajně 1500 let staré přepisy božských záznamů. Japonská vláda je před druhou světovou válkou zkonfiskovala a od té doby je nikdo neviděl.

Od roku 1964 se kolem Ježíšova hrobu koná každý rok slavnost Kirisuto Matsuri neboli Kristův festival. Připadá vždy na první neděli v červnu. Oblast navštíví každý rok přes deset tisíc turistů z čehož přibližně třetina jsou cizinci. Pro obec s třemi tisíci obyvateli to znamená značný příjem.

mc


Klíčová slova: fotogalerie, Japonsko, JežíšDiskuse ke článku