George Clooney

George Clooney Zdroj: profimedia.cz

Malý Georg vzhlíží spolu se sestrou a maminkou ke svému otci.
Malý George se svou matkou Ninou a sestrou Adou
George Clooney se sestrou Adou když mu bylo pět let.
George Clooney jak vypadal v roce 1987.
28
Fotogalerie

Od mladého playboye přes prodavače kávy až k zarostlému staříkovi. George Clooney oslavil 60. narozeniny

Slavný hollywoodský herec, politický aktivista a idol žen George Clooney tento týden oslavil 60. narozeniny. 

Narodil se v Kentucky 6. května 1961 do rodiny novináře a moderátora Nicka Clooneyho a bývalé královny krásy Niny Bruce. Až do vysoké školy bylo téměř jisté, že se vydá v otcových šlépějích a stane se televizním moderátorem. 

V letech 1978 - 1981 navštěvoval Northern Kentucky University, na níž studoval obor televizní žurnalistika. Krátce také docházel na University of Cincinnati. Ani jednu z univerzit ale nakonec nedokončil a raději si příležitostně vydělával jako prodejce pánského oblečení. 

Od Pohotovosti k politice

Před kamerou se poprvé výrazně prosadil v lékařském seriálu Pohotovost, který mu otevřel dveře i do Hollywoodu. Dnes má na kontě úspěšné akční velkofilmy, komedie, ale i politická dramata.

V politice se ostatně nezdráhá angažovat i v osobním životě. Naposledy například označil maďarského premiéra Viktora Orbána v rozhovoru pro magazín GQ za jeden z příkladů "zloby a nenávisti" ve světě. "Kolik nenávisti a zloby všichni v tomto historickém momentu zažíváme, všude na světě - ať už jde o Bolsonara v Brazílii nebo Orbána v Maďarsku," řekl Clooney.

Maďarská reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Mluvčí vlády Örs Farkas ve státní televizi prohlásil: "Je celkem zklamání, že existují herci, dokonce nepolitičtí herci, kteří naplňují Sorosovy politické záměry," cituje Farkase server Hungary Today.

Ach ty ženy

Clooney se již několik desetiletí v různých anketách o nejpřitažlivěšího muže planety pravidelně umisťuje na předních příčkách, a to navzdory svému věku. Naopak, jako by s přibývajícími léty uměrně rostlo i jeho charisma.

A jak už to u takových mužů býva, vystřídal Clooney hezkou řádku slavných, i méně slavných žen. Jeho první manželkou byla mezi lety 1989 - 1993 herečka Talia Balsam. Druhou, současnou ženou je od roku 2014 britská právnička, aktivistka a spisovatelka Amal Clooney. Teprve s ní se herec dokázal usadit. 

George Clooney je držitelem tří Zlatých glóbů a dvou Oscarů – jeden za nejlepší vedlejší roli ve filmu Syriana a druhý za produkci k thrilleru Argo, jenž vyhrál v kategorii nejlepší film v roce 2012.

V historii Cen akademie je jediným umělcem, který byl nominován v šesti různých kategoriích.