nahoru

Filmová erotika v podání Keiry Knightely: Snímky, kterých se již kvůli MeToo nedočkáte

mc28. ledna 2021 • 10:00
Filmová erotika v podání Keiry Knightely: Snímky, kterých se již kvůli MeToo nedočkáte
foto: Profimedia

Máme útrum! Keira Knightley se v podcastu značky Chanel prozradila, proč odmítá natáčet nahé scény a jak to vidí do budoucna. Je pravdou, že posledních pár let je nahota a sexualita zejména žen ve filmovém průmyslu obzvlášť ostře sledovaná. Hnutí MeToo, které upozornilo na sexuální obtěžování zcela změnilo zažité postupy a tak se dnes můžeme na place setkat i se specialisty, kteří mají podobné scény účinkujícím ulehčit a zajistit jim hladký průběh. Jestli se do takové situace ještě pětatřicetiletá kráska vrátí se teprve uvidí.

Klauzuli o nahotě do svých smluv přidala Knightleyová už v roce 2015, kdy se stala poprvé matkou. "Nemám absolutní zákaz (točit nahé filmové scény), ale mám ho tak trochu s muži. Je to částečně marnost a také jsou to mužské pohledy," prohlásila v podcastu Chanel Connects s tím, že po dvou těhotenstvích prostě nechce své tělo ukazovat před muži na place.

Nahotu ve filmech ale nevylučuje úplně - byla by ochotná se před kamerou ukázat v rouše Evině za podmínky, že by režisérkou byla žena a film byl o mateřství a o tom, jak výjimečným se ženské tělo náhle stává. Věří, že žena by tomu prostě rozuměla. Scény, ve kterých je naolejovaná a vzdychá před partou upocených chlapíků jí přijdou jako pasé.

mc
Diskuse ke článku