nahoru

Samopal, Starbucks, Instagram a spánek aneb 40 fotografií americké armády, která brání Kapitol

čip15. ledna 2021 • 18:30
Samopal, Starbucks, Instagram a spánek aneb 40 fotografií americké armády, která brání Kapitol
foto: boredpanda.com

Pár dní po té, co demonstranti a příznivci Donalda Trumpa vtrhli do Kapitolu, obsadili sídlo amerického Kongresu příslušníci národních gard. Budou v něm držet nepřetržitou dvaceti čtyřhodinovou stráž až do inaugurace nového prezidenta USA Joea Bidena. 

V den inaugurace, která je naplánována na středu 20. ledna 2021 a na níž s netrpělivostí čeká nejen demokratická strana, ale celé USA, má jeden ze symbolů Ameriky a celý Washington obsadit dokonce 20.000 vojáků. 

Snad budou příští středu ve větší ostražitosti. Dnes to totiž podle fotografií vypadá, že si do Kapitolu přišli spíše než cokoliv jiného odpočinout. Více autority než samotní příslušníci národních gard, vzbuzuje i dvoumetrový plot, který kolem sídla Kongresu vyrostl během rekordně krátké doby.

"Přál bych si, abych dokázal popsat, jaké to je, být teď na Capitol Hill. Ozbrojení vojáci úplně všude, oplocení podél celého perimetru, vojáci v uniformách si dávají šlofíka na místech, kde by normálně děti čekaly na školní prohlídky. Ze všeho nejvíc je to smutné," postěžoval si na Twitteru reportér CNN Ryan Nobles.

čip


Klíčová slova: amerika, armáda, USA, Donald Trump, KapitolDiskuse ke článku