nahoru

Fotografie ze zkoušky kultovního filmu Mlčení jehňátek: Ikonická maska mohla vypadat zcela jinak

čip14. února 2021 • 12:00
Fotografie ze zkoušky kultovního filmu Mlčení jehňátek: Ikonická maska mohla vypadat zcela jinak
foto: vintag.as

"Po přečtení scénáře jsem si byl okamžitě jistý, jak roli doktora Hannibala Lectera zahraji, jaký bude mít hlas a jak se bude pohybovat," řekl kdysi o jedné ze svých nejslavnějších rolí herec Anthony Hopkins. Před 30 let měl kultovní thriller Mlčení jehňátek premiéru v kinech ve Spojených státech.

Jeho ztvárnění brutálního vraha - kanibala nakonec ocenila také akademická společnost a Hopkins si z 64. udílení cen v roce 1992 odnesl Oscara za nejlepší herecký výkon v hlavní roli. A nebyl sám. Mlčení jehňátek se ten rok s dalšími čtyřmi Oscary stalo nejlépe oceněným filmem.

Za celosvětovým úspěchem Mlčení jehňátek stojí v první řadě dobrý scénář a perfektní režie Jonathana Demmea, který byl za mistrovské vybudování děje také několikrát oceněn. Dále skvělé herecké obsazení a v neposlední řadě maska Hannibala Lectera, která se stala naprosto kultovní záležitostí.

Podívejte se na zákulisní fotografie z výběru masek. Ta vítězná jednoduše nemá konkurenci. Hopkinsovi sedí jako ulitá a podtrhuje hrůznou image vychytralého sériového vraha.

čip
Diskuse ke článku