nahoru

Bizarní pochody polonahých dívek městy: Protestní akce, které před 10 lety vyprovokoval policista

venu 9. prosince 2020 • 11:00
Bizarní pochody polonahých dívek městy: Protestní akce, které před 10 lety vyprovokoval policista
foto: Profimedia.cz

Pochod za oběti sexuálního násilí, který nese název Slut Walk, se už 10 let koná ve všech možných koutech světa. Vyprovokoval ho policista z kanadského Toronta, svým prohlášením, které v ženských kruzích po celém světě zvedlo obrovskou vlnu nevole.

První pochod Slut Walk se konal 3. dubna 2011 v Torontu nedlouho poté, co jistý člen policie prohlásil, že by se ženy neměly „oblékat jako ku*vy (sluts)“, aby tím samy neprovokovaly sexuální násilí. Možná v tu chvíli netušil, co jeho výrok vyvolá za odezvu.

Protestů se účastní hlavně mladé ženy. Některé z nich se schválně oblékají do  odhalujících sexy modelů jako jsou krátké sukně, dírované punčochy a velmi skromné ​​topy, které občas odhalují celý hrudník. Pochod Slut Walk však není pouze o ukazování polonahých těl.  Během něj se konají setkání řečníků a workshopy, nechybí živá hudba, veřejně přístupné mikrofony, zpěv, tanec, bojová umění nebo after-party s občerstvením. Na mnoha shromážděních také promlouvají ženy, které zažily znásilnění a dokázaly ho přežít.

venu
Diskuse ke článku