nahoru

Miss Nový Zéland se stala transgender modelka Arielle Keil

čip 15. listopadu 2020 • 10:00
Miss Nový Zéland se stala transgender modelka Arielle Keil
foto: Instagram Arielle Keill

Šestadvacetiletá modelka Arielle Keil se již navždy zapíše do historie jako první transgender žena, která získala titul Miss Intercontinental New Zeland. 

Úřadující Miss se narodila jako chlapec Andrew do tradiční asijské rodiny v Deavo na Filipínách. Na Nový Zéland se spolu s rodiči přestěhovala ještě jako batole. Již od útlého dětství měla pocit, že s ní není něco v pořádku, jakoby žila v cizím těle. Typické transgenderové znaky se s pubertou rozvíjely víc a víc.  Pro definitivní proměnu se Arielle rozhodla v roce 2017. 

Rodina její rozhodnutí nejprve nepřijala. Spory se začaly stupňovat a když rodiče zjistili, že Arielle podstupuje hormonální léčbu, dali ji na vybranou. Buď s tím okamžitě přestane, nebo musí odejít z domu. Ten večer si Arielle sbalila všechny své věci do černého pytle na odpadky a odešla. Ale šla za svým snem. Díky svému odhodlání se před měsícem stala Miss Nový Zéland. 

Když rodiče po třech letech viděli, jak je Andrew jako Arielle konečně spokojená, přijali ji jako dceru. A tak má mladá žena vše, po čem již od dětství snila.

„Coming out pro gaye není ani zdaleka tak strašidelný, jako coming out pro transgender ženu,“ řekla královna krásy pro server Metro. „Celý váš život se změní, stejně tak i to, jak vás lidé vnímají.“

 

 

čip


Klíčová slova: transgender, Miss, modelkaDiskuse ke článku