nahoru

30 historických fotografií gayů, kteří tajně toužili po sňatku

lam 20. října 2020 • 10:00
30 historických fotografií gayů, kteří tajně toužili po sňatku
foto: boredpanda.com

Jako první země na světě uzákonilo registrované partnerství osob stejného pohlaví v roce 1989 Dánsko a v roce 2001 Nizozemsko jako první stát umožnilo sňatky homosexuálních párů. 

Od těchto okamžiků se postupně začal plnit sen mnoha lidí, kteří ani nedoufali, že jednoho dne budou mít možnost svou lásku stvrdit oficiálně před úřady, jako kterýkoliv jiný heterosexuální pár. K Nizozemsku se do dnešního dne připojilo celkem 25 zemí. 

V Česku mohou zatím homosexuální páry uzavírat jen registrované partnerství (od července 2006). Dvě třetiny dospělých si ale myslí, že by gayové a lesby měli mít možnost uzavírat manželství i u nás.

Prohlédněte si historické fotografie zamilovaných gayů, kteří žili v době, kdy byly tabu nejen svazky homosexuálů, ale zakázané bylo také jejich pouhé soužití. Přesto i oni snili o tom, že tomu jednou bude jinak.

lam
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.