nahoru

18 portrétů slavných historických osobností a jejich žijících potomků

čip 27. října 2022 • 18:30
18 portrétů slavných historických osobností a jejich žijících potomků
foto: Wikimedia Commons, Drew Gardner

Britský fotograf Drew Gardner byl vždy fascinován osobními příběhy známých lidí z historie. Tato vášeň ho nakonec dovedla k projektu, který v první polovině tohoto roku po dlouhých patnácti letech konečně dokončil. 

Zajímá vás, jak vypadá pravnučka Mony Lisy nebo potomek Napoleona? Pak vás nadchne fascinující galerie Drewa Gardnera. Ten přivedl k životu portréty slavných lidí tím, že ve stejné podobě nafotil jejich žijící potomky.

Projekt navíc fotograf ukončil v době, kdy je rasová diskriminace a sexismus v Americe a vůbec na celé západní polokouli opět velkým tématem. A tak se mohl přímo z úst potomka Thomasa Jeffersona dozvědět autentický názor na slavného předka: "Byl to skvělý muž, který hlásal rovnost, ale nepraktikoval ji. Vlastnil lidi. A díky tomu jsem na světě já. “ svěřil se v pořadí šestý pravnuk bývalého prezidenta Spojených států amerických. 

čipZastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.